Reklama

Biała Podlaska: Zaduszki poetyckie w Klubie kultury Piast (galeria)

Klub Kultury Piast, Bialskiego Centrum Kultury był w dniu 16 listopada miejscem wspomnień członków Klubu Literackiego "Maksyma" którzy odeszli jednak pozostawili wśród maksymowiczów swojego ducha.

Oprócz wspomnień nie zabrakło też wierszy z tomików wydanych jeszcze za życia Wiesława Gromadzkiego, Ryszarda Burczaka, Ryszarda Chojeckiego, Wiesławę Bubak czy Zinaidę Karę oraz przyjaciela i mentora bialskich poetów poetę Zdzisława Łączkowskiego. Spotkanie poprowadził Ireneusz Wagner.

Wiersze czytali malarka Ewa Borowska, oraz poeci z Klubu literackiego Maksyma Renata Marczuk, Zofia Zalewska. Kuba Piesta, Ireneusz Wagner oraz młoda zdolna literatka Faustyna Wojdakowska. Ludzie odchodzą a ich książki zostają i pamięć jak ogień który nigdy nie gaśnie.


materiał: Klub Kultury Piast
tekst : Irek Wagner
opracowanie: Gwalbert Krzewicki

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on email
Email

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zobacz podobne artykuły

Reklama

Reklama

Reklama

Popularne tematy

Reklama

Popularne tagi

Może cię również zainteresować

Terespol: Relacja z XXI Otwartego Konkursu Poezji Śpiewanej “Voice Poetica” (galeria)

W niedzielę 24 listopada w restauracji Galeria Smaków odbył się Otwarty Konkurs Poezji Śpiewanej VOICE POETICA o Nagrodę Starosty Bialskiego. Konkurs, na którym wychowało się wiele wokalistek i wokalistów, nie tylko z Terespola, trwa nieprzerwanie od 21 lat. Na przestrzeni lat stał się jednym z najważniejszych wydarzeń poetycko-wokalnych w regionie.

Czytaj więcej »

Konkurs graficzny “Magia Świąt” – znaczek pocztowy (zaproszenie)

Zbliża się wyjątkowy okres Świąt Bożego Narodzenia, czas ciepła, radości i bliskości, czas budowania tego, co najważniejsze, życzliwości i pamięci o bliskich. W tak magicznym okresie, Bialskie Centrum Kultury zaprasza dzieci w wieku 7-12 lat do wzięcia udziału w Konkursie Graficznym na Projekt Znaczka Pocztowy p.t. „Magia świąt”. Zadanie konkursowe polega na stworzeniu przy pomocy komputera , z użyciem dowolnego edytora do grafiki, ilustracji przedstawiającej w symboliczny sposób Święta Bożego Narodzenia.

Czytaj więcej »

Reklama