Reklama

Biała Podlaska: Ośmiornice w szpitalu! Dzień Wcześniaka! (galeria)

Będąc w okolicach Szpitala Wojewódzkiego w Białej Podlaskiej można było dziś zobaczyć bialski szpital na fioletowo! W samym szpitalu, w części administracyjnej w tym czasie zorganizowano Dzień Wcześniaka. Doktor Riad Haidar powitał zarówno dzieci jak i ich rodziców. Niektórzy przeszli naprawdę ciężkie chwile. Nie zawsze też wszystko kończy się szczęśliwie. Tym bardziej warto wspierać promocję tematyki związanej z wcześniejszymi porodami. Akcję wsparł swoją obecnością prezydent miasta Biała Podlaska Michał Litwiniuk. Niebawem FILM!!

Światowy Dzień Wcześniaka powstał z inicjatywy Europejskiej Fundacji na rzecz Opieki nad Noworodkami oraz Fundacji Wcześniak. 17 listopada jest dniem, w którym wspieramy małych wojowników i ich rodziców.

17 listopada na całym świecie odbywają się różnego rodzaju akcje, które przede wszystkim mają na celu pokazanie maluchom i ich rodzicom, że nie są sami. Światowy Dzień Wcześniaka ma także na celu zwrócenie uwagi na szereg problemów z jakimi muszą się zmierzyć od pierwszych minut życia.

Wielu ludzi nie jest świadomych, jak wiele dzieci przychodzi na świat przedwcześnie oraz jakie są tego konsekwencje. Kulminacyjnym momentem jest podświetlenie budynków na kolor fioletowy, który jest symbolem obchodów Światowego Dnia Wcześniaka. Bialski szpital, jak co roku też został podświetlony na kolor wcześniaków.

Wcześniaki w Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym w 2019 roku  W 2019 roku do 14 go listopada urodziło się 214 wcześniaków (92 dziewczynki i 122 chłopców). 98 dzieci ważyło poniżej 2500g. W tym roku na świat przyszły 28 par bliźniąt. Najmniejsze wagowo dziecko ważyło 480g (22 tydzień ciąży).

materiał: Radio Biper Biała Podlaska
tekst: Magdalena Us rzecznik prasowy Szpitala / Leszek Niedaleki
zdjęcia i opracowanie: Gwalbert Krzewicki

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Share on facebook
Udostępnij
Share on twitter
Wyślij tweeta
Share on email
Wyślij e-mailem

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz podobne artykuły

Reklama