Reklama

Piszczac: IV Przegląd Pieśni Maryjnej i Ludowej w Połoskach (galeria)

Niebawem film! Dziś fotorelacja z wydarzenia które miało miejsce w dniu 15 listopada w Połoskach (gm. Piszczac). Zorganizowano tu, w budynku Szkoły Podstawowej IV Przegląd Pieśni Maryjnej i Ludowej.

Wydarzenie otworzyły dyrektor Gminnego Centrum Kultury Gabriela Bielińska i dyrektor Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Połoskach, Bożena Sworczuk. Wśród gości przeglądu pojawili się przewodniczący Rady Gminy Grzegorz Panasiuk, sekretarz Urzędu Gminy w Piszczacu Adam Bielecki oraz radni, sołtysi, dyrektorzy placówek oświatowych i instytucji gminnych, mieszkańcy Połosek i okolicy, członkowie zespołów, uczniowie, nauczyciele i rodzice.

Podczas przeglądu usłyszeć było można pieśni maryjne, patriotyczne i biesiadne. Wystąpili: Magdalena Kondracka, Zespół Dworzanki, Zuzanna Bagienko, Koło Gospodyń Wiejskich w Połoskach, Nikola Gnatowicz, Maksymilian Artecki, Zespół Macierz, Aleksandra Suwalska i Piotr Lipiński, Klub Seniora Salonik 50+, Oliwia Świerkowska i Oliwia Guz, Edyta Stefaniuk i Zuzanna Dowhun, Zespół na Swojską Nutę, Chór uczniów ze Szkoły Podstawowej w Połoskach, Koło Gospodyń Wiejskich “Połosanki” w Połoskach, Chór Parafialny “Jutrzenka” z Piszczaca.

materiał: Radio Biper Piszczac
tekst: Leszek Niedaleki
zdjęcia i opracowanie: Gwalbert Krzewicki

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on email
Email

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zobacz podobne artykuły

Reklama

Reklama

Reklama

Popularne tematy

Reklama

Popularne tagi

Może cię również zainteresować

Sosnówka: Na Ludową Nutę! (galeria)

Ostatni akcent uświetnienia 2019 roku jako Roku Kultury Ludowej w Powiecie Bialskim wybrzmiał wczoraj (26 listopada) w Sosnówce. Gminny Ośrodek Kultury z dyrektor Jolantą Mikulską i Gminna Biblioteka Publiczna z dyrektor Teresą Harasimiuk, instytucje te wpadły na pomysł organizacji Gminnego Przeglądu Pieśni i Piosenki Ludowej “Na Ludową Nutę” pod honorowym patronatem Wójta Gminy Sosnówka – Marcina Babkiewicza. Niebawem film z wydarzenia!

Czytaj więcej »

Biała Podlaska: Przedszkolaki i młodzież OHP śpiewali pieśni patriotyczne (galeria)

Wczoraj, 21 listopada, w Centrum Edukacji i Pracy Młodzieży OHP w Białej Podlaskiej przy ulicy Sikorskiego miał miejsce I Przegląd Pieśni Patriotycznych “Jeszcze Jeden Krąg Dokoła”. Setka dzieciaków z około dziesięciu przedszkoli, kilkunastu uczestników z grupy młodzieżowej OHP z całego województwa a do tego goście oficjalni i publiczność. Świetne połączenie integracji wiekowej przy dźwiękach piosenek i pieśni budujących naszą Niepodległość. Niebawem FILM z wydarzenia!!

Czytaj więcej »

Reklama