Reklama

Kultura: Jesienny wieczór z Elżbietą Kuc w bialskiej bibliotece (galeria)

14 listopada w Filii nr 6 Miejskiej Biblioteki Publicznej w Białej Podlaskiej odbył się wieczór z poetką,  regionalistką i dziennikarką Elżbietą Kuc pod tytułem „Słowo to mój żywioł. Poezja, proza i szepty...”. Spotkanie odbyło się w ramach Dyskusyjnego Klubu Książki. 

– Moja działalność literacka zaczęła się bardzo dawno temu. Bardzo szybko nauczyłam się pisać. Jak poszłam do szkoły, to umiałam już doskonale pisać.  Mając 15 lat wzięłam udział w konkursie poetyckim ogłoszonym przez Słowo Podlasia. Zdobyłam tam nagrodę, było to wyróżnienie. To był punkt zwrotny. W tym samym czasie została powołana w naszym mieście grupa literacka Maksyma do której należałam i w której publikowałam swoje pierwsze wiersze – tłumaczy swoje początki pisania Elżbieta Kuc.

Dalsze zamiłowanie do pisarstwa i poezji skutkowało kolejnymi publikacjami twórczości na łamach „Kwartalnika Podlaskiego”, „Sztandaru Ludu”, „Życia Literackiego”, „Kresach Literackich – Chełm” i „Słowa Powszechnego”. Autorka współtworzyła również równolegle gazetę literacko- artystyczną „Jeszcze jedna” oraz brała czynny udział w życiu bialskiego Klub Literackiego „Maksyma”.  Swój debiutancki tomik pt. „Niekontrolowany uścisk dłoni” wydała w 1989 roku. Poza debiutem w swoim dorobku pisarskim ma również dwie inne książki: „Prezentacje” oraz „Uczłowieczanie chromosomów”.  Jako dziennikarka pracowała w „Słowie Podlasia” „Nowinach Podlaskich” oraz  „Gazecie Bialskiej”. Bialczanom oraz mieszkańcom okolic miasta znana była również, jako instruktor teatralny w Osiedlowym Domu Kultury „Piast” i „Eureka” oraz jako regionalistka i restaurator zabytkowych mebli.

W pewnym okresie życia, kiedy ciężko zachorowała zainteresowała się medycyną naturalną i alternatywną zdobywając na tym polu dużą wiedzę i umiejętności.  Jak mówiła na spotkaniu, jej specjalnością została szczególnie laryngologia alternatywna. Dziś jest dyplomowaną bioterapeutką i specjalistką z wielu dziedzin medycyny naturalnej. W Białej Podlaskiej prowadzi gabinet medycyny naturalnej oraz dzieli się swoją wiedzą na różnych warsztatach, zajęciach oraz w publikacjach w internecie – także w formie wideo jak i w książkach. Jest autorką m.in. takich pozycji jak: „Konchowanie i laryngologia alternatywna” czy „Laryngologia alternatywna, konchowanie i inne terapie naturalne”.

Obecnie pani Elżbieta pracuje nad swoją kolejną książką, która ma być zbiorem historii z życia wziętych, opowiadających o niezwykłych losach zwykłych ludzi.

materiał: kultura / Biała Podlaska miasto
zdjęcia: Jakub(OvO)Sowa

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Share on facebook
Udostępnij
Share on twitter
Wyślij tweeta
Share on email
Wyślij e-mailem

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz podobne artykuły

Reklama