Reklama

Biała Podlaska: Spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki. W kręgu magicznego słowa (galeria)

Biała Podlaska Ciekawie wypadło spotkanie autorskie Elżbiety Kuc, przygotowane 14 listopada przez Dyskusyjny Klub Książki, istniejący przy filii nr 6 MBP. Autorka przypomniała swoją drogę twórczą od poezji do poradników medycyny naturalnej. - Słowo zawsze było moim żywiołem. Nauczyłam się pisać jeszcze w wieku przedszkolnym i wykorzystuję tę umiejętność w twórczym celu do dziś - mówi o sobie poetka, prozaiczka i naturoterapeutka.

Debiutowała w wieku 15 lat, zdobywając wyróżnienie w konkursie literackim ogłoszonym przez Tygodnik Słowo Podlasia. W 1984 roku jej wiersze trafiły do zbiorowego tomiku „Prezentacje”. Trzy lata później wydała „Niekontrolowany Uścisk dłoni”, zaś w 2006 roku „Uczłowieczenie chromosomów”. Publikowała też w Podlaskim Kwartalniku Kulturalnym, Życiu literackim, Kresach literackich, Nowinach Podlaskich i Gazecie Bialskiej. Pracowała jako instruktor teatralny w klubach kultury Piast i Eureka i jako regionalistka w klubie kultury GOK w Worońcu.

Kiedyś pasjonowały mnie poezja i teatr. Od kiedy zachorowałam i zmuszona byłam szukać pomocy terapeutycznej, coraz więcej czasu poświęcałam medycynie naturalnej. Tej dobrze niegdyś znanej na Podlasiu, ale zapomnianej. Odkryłam, że wielce przydatne mogą być przekazywane z pokolenia na pokolenie metody tzw. ludowych znachorek i szeptunek, które skutecznie leczyły ludzi z różnych dolegliwości. To skłoniło mnie do poznawania starych metod i wdrażania ich w praktyce. W międzyczasie ukończyłam wiele kursów i dziś jestem dyplomowaną bioterapeutką, mistrzynią reiki, mistrzynią tybetańskiego reiki, liderem jogi śmiechu, masażu tybetańskiego i indiańskiego. Udało mi się udoskonalić i opatentować własna metodę konchowania ciała. Jest ona przydatna w leczeniu wieku schorzeń dodaje E. Kuc.

Doświadczenia, jakie osiągnęła pozwoliły jej wydać dwie doskonale sprzedające się książki „Konchowanie i laryngologia alternatywna” oraz „Laryngologia alternatywna”.

Od 13 lat dawna poetka i dziennikarka prowadzi gabinet terapii naturalnej. Mieszka w Pratulinie nad Bugiem, gdzie odwiedza ją wiele osób. Prowadzi też wykłady o medycynie naturalnej na YouTube, uczestniczy w kongresach naturoterapeutów i pomaga w dolegliwości wieku ludziom. Dzięki Skype i WhatsUp kontaktuje się z potrzebującymi pomocy z USA i Australii. Czuje się kobietą szczęśliwą i spełnioną. Na koniec spotkania zaprezentowała mydła ziołowe własnej produkcji i odpowiedziała na liczne pytania uczestników. Były one wyczerpujące i błyskotliwe.


zdjęcia tekst: Istvan Grabowski
opracowanie: Gwalbert Krzewicki

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Share on facebook
Udostępnij
Share on twitter
Wyślij tweeta
Share on email
Wyślij e-mailem

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Czytaj więcej o:

Reklama

Zobacz podobne artykuły

Reklama