Reklama

Zalesie: Koncert dla Niepodległej w Dobryniu Dużym (galeria)

10 listopada mieszkańcy Dobrynia Dużego i Dobryń Kolonii, władze gminy Zalesie oraz zaproszeni goście zgromadzili się na uroczystości z okazji 101. rocznicy odzyskania Niepodległości przez Polskę.

Rozpoczęła ją uroczysta Msza Święta w intencji Ojczyzny, którą w kaplicy w Dobryniu Dużym koncelebrowali księża z Parafii Przemienienia Pańskiego w Malowej Górze ks. Z. Hawryluk i ks. P. Zasuwik. Następnie wszyscy uczestnicy uroczystości udali się na plac przy świetlicy wiejskiej, gdzie delegacje złożyły kwiaty przed pamiątkową tablicą.

Kolejnym punktem programu był Koncert dla Niepodległej, który rozpoczął się uroczystym odśpiewaniem hymnu państwowego. Następnie głos zabrał p. Jan Sikora wójt gminy Zalesie, który w swoim wystąpieniu podkreślił wielką wartość jaką jest wolność i niepodległość naszej Ojczyzny. Po czym goście wysłuchali okolicznościowej prelekcji Tomasza Wojcieszuka.

Tego wieczoru na scenie zaprezentowali się najmłodsi uczniowie Szkoły Podstawowej w Dobryniu Dużym w piosence „Jestem Polką i Polakiem”, uczniowie kl. VI-VIII i absolwenci w montażu słowno-muzycznym, Zespół Śpiewaczy Ludowych „Dobrynianki” oraz Studenci z Kapucyńsko-Oazowej Szkoły Animatora.

Na uroczystości gościli między innymi: p. J. Sikora wójt Gminy Zalesie, p. T. Szewczyk z-ca wójta Gminy Zalesie, p. W. Szymanek przewodniczący Rady Gminy Zalesie, p. Z. Lustyk z-ca przewodniczącego Rady Gminy Zalesie, ks. Z. Hawryluk proboszcz Parafii w Malowej Górze, p. J. Jóźwik Dyrektor Szkoły Podstawowej w Dobryniu Dużym, Zarząd oraz druhowie OSP w Dobryniu Dużym oraz Zarząd Stowarzyszenia na Rzecz Rozwoju Miejscowości Dobryń Duży. Uroczystość zakończył słodki poczęstunek, który dla wszystkich przygotowała Rada Rodziców.


materiał: Zalesie gmina
tekst zdjęcia: Szkoły Podstawowej w Dobryniu Dużym
opracowanie: Gwalbert Krzewicki

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Share on facebook
Udostępnij
Share on twitter
Wyślij tweeta
Share on email
Wyślij e-mailem

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Czytaj więcej o:

Reklama

Artykuł sponsorowany >>

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama