Reklama

Biała Podlaska: Dzień sztuki polskiej w BCK (galeria)

W sobotę 9 listopada w ramach miejskich obchodów Święta Niepodległości w Białej Podlaskiej odbyło się w Pracowni Graficznej „PIKSEL” w Bialskim Centrum Kultury wydarzenie dla dzieci i rodziców p.t. „Dzień Sztuki Polskiej", podczas którego uczestnicy mogli poznać najcenniejsze i najważniejsze obrazy zgromadzone w polskich muzeach.

Spotkanie rozpoczęło się prezentacją multimedialną. Uczestnicy poznali malarzy i ich dzieła, którzy inspirowali całe pokolenia choćby postać Leonarda da Vinci i najcenniejszy obraz ze zbiorów polskich „Damę z gronostajem”. Następnie korzystając ze stanowiskach komputerowych przybyli goście mieli okazję sprawdzić swoją spostrzegawczość i refleks rozwiązując zagadki dzieł sztuki. Osoby które zgromadziły największą liczbę punktów zdobyły wyjątkowe odznaki „Sokole oko”, „Bystry umysł” i „Cierpliwy detektyw”.

Uwieńczeniem spotkania były warsztaty z tworzenia przypinek zainspirowanych poznanymi arcydziełami. Spotkanie uświadomiło wszystkim, jak ważna jest sztuka w życiu człowieka, która towarzyszy nam od samego początku cywilizacji ludzkiej. Obcowanie z dziełami sztuki po prostu zachwyca i wzrusza a im wcześniej dzieci poznają inspirującą moc sztuki, tym większa szansa, że wyrosną na świadomych odbiorców sztuki. Dziękujemy dzieciom i dorosłym za przybycie i swtorzenie serdecznej atmosfery i życzymy niekończących się artystycznych wrażeń z obcowania z arcydziełami.

Informujemy także że aktualnie w miesiącu listopadzie rezydencje Królewskie: Zamek Królewski na Wawelu, Zamek Królewski w Warszawie – Muzeum, Muzeum Łazienki Królewskie oraz Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie już po raz ósmy zapraszają na „Darmowy listopad”. Tegoroczna akcja odbywa się pod hasłem „Królewski splendor”, gdzie można wziąć udziału w akcji „Darmowy listopad”, podczas której można bezpłatnie zwiedzić wystawy oraz wziąć udział w lekcjach muzealnych.

 

materiał: Bialskie Centrum Kultury im. B. Kaczyńskiego
tekst: Bialskie Centrum Kultury
opracowanie: Gwalbert Krzewicki

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Share on facebook
Udostępnij
Share on twitter
Wyślij tweeta
Share on email
Wyślij e-mailem

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz podobne artykuły

Reklama