Reklama

Patriotyczna wieczornica w Ciciborze Dużym (galeria)

Śpiewanie w narodowym duchu „Kiedy myślę Ojczyzna, szukam drogi biegnącej w każdym z nas” to hasło przewodnie wieczornicy zorganizowanej 11 listopada br. w odświętnie udekorowanej hali sportowej Szkoły Podstawowej w Ciciborze Dużym. Towarzyszyły jej pierwsze Gminne Patriotyczne Prezentacje Wokalne.

Uczestniczyło w nich 11 reprezentantów gminnych Szkół Podstawowych, dziecięcy zespół taneczny Jagódki oraz grupa wokalna Zorza z Cicibora Dużego. Uroczystość rozpoczął wójt Wiesław Panasiuk, przypominając kręte drogi wiodące ku niepodległości Polski, bohaterstwo i ogromną daninę krwi przodków walczących z bronią w ręku o niezawisłość Ojczyzny. Wypowiedział się też ks. proboszcz Wojciech Majewski, który podkreślił jak ważnym elementem narodowego bytu jest wiara w Boga.

Prezentacje wokalne pieśni patriotycznych z różnych okresów przedzielane były fragmentami filmów dokumentalnych, obrazujących obchody Święta Niepodległości w różnych okresach, od dwudziestolecia międzywojennego do roku 1989, kiedy to decyzją Sejmu RP przywrócono narodowi to wymowne i radosne święto. Wójt Wiesław Panasiuk uhonorował statuetkami i dyplomami uczestników pierwszych prezentacji gminnych.

Otrzymali je: Weronika Trojak i Kamil Głowacki z Ortela Książęcego Drugiego, Elżbieta Doroszuk i Wiktoria Goździołko z grupą wokalną z Cicibora Dużego, zespół wokalny ze Styrzyńca, Amelia Głowacka i Alicja Jaroć z Sitnika, Aleksandra Sucharzewska z Hruda, Wiktoria Szczepanowska ze Sławacinka Starego oraz Lena Kapszukiewicz i Aleksandra Wołowik z Grabanowa. Wieczornicę zakończyło wspólne śpiewanie pieśni patriotycznych i legionowych.

 

materiał GOK Biała Podlaska
tekst Istvan Grabowski
zdjęcia opracowanie Gwalbert Krzewicki

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on email
Email

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zobacz podobne artykuły

Reklama

Reklama

Reklama

Popularne tematy

Reklama

Popularne tagi

Może cię również zainteresować

Cicibór Duży: Mecz Słodkich Serc (galeria)

W dniu 24 listopada, dniu ,,Wielkiej Ulicznej Zbiórki” już tradycyjnie rozgrywany jest ,,Mecz Słodkich Serc” w Ciciborze Dużym. Spotkanie to od wielu lat cieszy się dużym zainteresowaniem, zarówno osób biorących czynny udział w meczu jak i kibiców. W tym roku zagrali przedstawiciele: Miejskiej Biblioteki Publicznej w Białej Podlaskiej, Policji, OSP Cicibór Duży i Sławacinek Stary, Urząd Gminy Biała Podlaska, Oświaty Gminy Biała Podlaska, Radni Gminy Biała Podlaska.

Czytaj więcej »

Jubileusz szkoły z Woskrzenic Dużych (galeria)

W podniosłym nastroju świętowano 23 listopada jubileusz 100- lecia istnienia najstarszej w gminie szkoły podstawowej. Święto to zgromadziło wielu znakomitych gości, byłych nauczycieli i absolwentów a także uczniów i ich rodziców. Na ręce szefa placówki Anny Maksymiuk spłynęło wiele prezentów i szczególnych dowodów uznania.

Czytaj więcej »

Jedenasta sesja Rady Gminy Biała Podlaska – nowe stawki opłat za odbiór śmieci

Rosną ceny opłat za wywóz śmieci. Tego można się było spodziewać. Burzliwy przebieg miała jedenasta i najdłuższa w tym roku sesja Rady Gminy. Trwała trzy i pół godziny, w trakcie których nie brakowało kontrowersyjnych opinii i wypowiedzi. Najwięcej czasu zajęło radnym ustalenie stawek za wywóz odpadów komunalnych. I choć nikt nie kwestionował zapisu ustawy o porządku i czystości z 6 września br., to podejście do niej było różne. Film z sesji już niebawem na naszym kanale!

Czytaj więcej »

Reklama