Reklama

Patriotyczna wieczornica w Ciciborze Dużym (galeria)

Śpiewanie w narodowym duchu „Kiedy myślę Ojczyzna, szukam drogi biegnącej w każdym z nas” to hasło przewodnie wieczornicy zorganizowanej 11 listopada br. w odświętnie udekorowanej hali sportowej Szkoły Podstawowej w Ciciborze Dużym. Towarzyszyły jej pierwsze Gminne Patriotyczne Prezentacje Wokalne.

Uczestniczyło w nich 11 reprezentantów gminnych Szkół Podstawowych, dziecięcy zespół taneczny Jagódki oraz grupa wokalna Zorza z Cicibora Dużego. Uroczystość rozpoczął wójt Wiesław Panasiuk, przypominając kręte drogi wiodące ku niepodległości Polski, bohaterstwo i ogromną daninę krwi przodków walczących z bronią w ręku o niezawisłość Ojczyzny. Wypowiedział się też ks. proboszcz Wojciech Majewski, który podkreślił jak ważnym elementem narodowego bytu jest wiara w Boga.

Prezentacje wokalne pieśni patriotycznych z różnych okresów przedzielane były fragmentami filmów dokumentalnych, obrazujących obchody Święta Niepodległości w różnych okresach, od dwudziestolecia międzywojennego do roku 1989, kiedy to decyzją Sejmu RP przywrócono narodowi to wymowne i radosne święto. Wójt Wiesław Panasiuk uhonorował statuetkami i dyplomami uczestników pierwszych prezentacji gminnych.

Otrzymali je: Weronika Trojak i Kamil Głowacki z Ortela Książęcego Drugiego, Elżbieta Doroszuk i Wiktoria Goździołko z grupą wokalną z Cicibora Dużego, zespół wokalny ze Styrzyńca, Amelia Głowacka i Alicja Jaroć z Sitnika, Aleksandra Sucharzewska z Hruda, Wiktoria Szczepanowska ze Sławacinka Starego oraz Lena Kapszukiewicz i Aleksandra Wołowik z Grabanowa. Wieczornicę zakończyło wspólne śpiewanie pieśni patriotycznych i legionowych.

 

materiał GOK Biała Podlaska
tekst Istvan Grabowski
zdjęcia opracowanie Gwalbert Krzewicki

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Share on facebook
Udostępnij
Share on twitter
Wyślij tweeta
Share on email
Wyślij e-mailem

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Czytaj więcej o:

Reklama

Zobacz podobne artykuły

Reklama