Reklama

Infografika Bialska: Dlaczego opłatę za odpady powiązano z ilością zużytej wody?

Dlaczego od zużytej wody? Metoda "od osoby" nie sprawdziła się w większości samorządów. Stwarza możliwości do tego, że niektórzy uchylają się od opłat.

Pozostając przy tym samym sposobie naliczania, byłoby konieczne stałe podnoszenie opłaty celem zbilansowania kosztów obsługi systemu odbioru odpadów. Od 2013 roku strata jaka powstała poprzez ustalenie opłat naliczanych na osobę kosztowała budżet miasta 10 i pół miliona złotych. Za te pieniądze na przykład można by wyremontować i przebudować ulicę Sidorską!


materiał: Urząd Miasta Biała Podlaska
tekst: Gabriela Kuc-Stefaniuk rzecznik Prezydenta Miasta Biała Podlaska
opracowanie: Gwalbert Krzewicki

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on email
Email

Jest 1 komentarz do tego artykułu.

  1. Efekt płacę dotychczas 16 zł miesięcznie za odpady. Po zmianie będę płacił 11m3x5,2zł/m3=57,20zł miesięcznie. A tylko dlatego ze zużywam 11m3 wody. Promocja brudasów, a u mnie wzrost o 357%.
    Gdzie jest tu logika.

  2. Rozumiem dlaczego “za zużytą wodę” natomiast dlaczego aż tyle?
    Na jakiej podstawie wyliczono że te koszty – 5,2 zł. to jest właśnie tyle ile trzeba?

    Mimo że teraz mają płacić wszyscy, to z kim nie rozmawiam wszyscy wyliczają że będą płacić więcej. W moim przypadku o ponad 100% więcej.

    Czy nie będzie to tylko dodatkowy podatek?

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zobacz podobne artykuły

Reklama

Reklama

Reklama

Popularne tematy

Reklama

Popularne tagi

Może cię również zainteresować

Wieści z Unii: Woda wielokrotnego użycia

Rada i Parlament porozumiały się w sprawie minimalnych wymogów dotyczących ponownego wykorzystania wody w rolnictwie. Obecnie praktykę ponownego wykorzystania wody stosuje się w niewielu państwach członkowskich. – Zapewnimy UE skuteczne narzędzie umożliwiające stawienie czoła niektórym wyzwaniom związanym ze zmianą klimatu – powiedział komisarz ds. środowiska Virginijus Sinkevičius.

Czytaj więcej »

Biała Podlaska: “Mój dom” – projekt wychodzenia z bezdomności

Trwają prace nad Gminnym Modelem Wychodzenia z Bezdomności w ramach projektu „Mój Dom – kompleksowe program wsparcia wychodzenia z bezdomności w oparciu o wzorzec włoski”. Prezydent Michał Litwiniuk spotkał się z Cateriną Cortese i Vitą Casavolą z Włoskiej Federacji Organizacji na rzecz Bezdomnych z siedzibą w Rzymie oraz Donatellą de Vito z Fundacji Casa della Carita Angelo Abriani z Mediolanu podczas ich ostatniej wizyty w Urzędzie Miasta Biała Podlaska.
W ostatnich dniach listopada odbyło się spotkanie plenarne Międzynarodowego Gremium Ekspertów. Jego uczestnicy odwiedzili również bialskie placówki prowadzone przez Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej oraz Caritas Diecezji Siedleckiej.

Czytaj więcej »

Reklama