Reklama

Biała Podlaska: Pasowanie na przedszkolaka w Przedszkolu Samorządowym Nr 13 (galeria)

W dniach 6, 7 listopada 2019 r. w Przedszkolu Samorządowym nr 13 Białej Podlaskiej odbyło się ,,Pasowanie na Przedszkolaka”. Celem uroczystości było przyjęcie do grona przedszkolaków 3-latków, które po raz pierwszy we wrześniu przekroczyły próg przedszkola. Uroczystości odbyły się w grupach ,,Smerfy” i ,,Słoneczka”, w obecności pani dyrektor, a także rodziców.

Dzieci zaprezentowały swoje umiejętności wokalne, recytatorskie i taneczne. Był to pierwszy publiczny występ 3-latków przed licznie zgromadzoną widownią. Następnie odbyło się uroczyste ślubowanie dzieci. Przedszkolaki, po każdym przeczytanym zdaniu, powtarzały słowo: ,,przyrzekamy”. A przyznać trzeba, iż tym słowem, wiele obiecały. Otóż: będą zawsze grzeczne, ze smakiem będą zjadały wszystkie posiłki w przedszkolu, będą miłe i koleżeńskie wobec rówieśników i godnie będą reprezentowały swoje przedszkole.

Po złożeniu przyrzeczenia przez dzieci nadszedł czas na ceremonię ,,Pasowania”, której dokonała dyrektor przedszkola Izabela Jaszczuk. Na pamiątkę tego pięknego wydarzenia, każde dziecko otrzymało dyplom oraz niespodziankę. Uwieńczeniem uroczystości był pyszny tort. Pasowanie na przedszkolaka to uroczystość, która, zawsze wzrusza rodziców i cieszy dzieci, chociaż niejednemu dziecku kręciła się łezka w oku. Te piękne chwile na długo zostaną w pamięci. Uroczystości ,,Pasowania na przedszkolaka” przygotowały nauczycielki Violetta Szokało i Bożena Sudewicz, Teresa Bandzarewicz i Elżbieta Parać.

 

 

materiał: Przedszkola Samorządowego Nr 13
tekst: Izabela Jaszczuk – dyrektor Przedszkola Samorządowego Nr 13
zdjęcia: Przedszkola Samorządowego  Nr 13 / Gwalbert Krzewicki
opracowanie: Gwalbert Krzewicki

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Share on facebook
Udostępnij
Share on twitter
Wyślij tweeta
Share on email
Wyślij e-mailem

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama