Reklama

Biała Podlaska: Jubileusz 100-lecia odzyskania przez Polskę Niepodległości wernisaż (galeria)

Obchody jubileuszu 100 lecia odzyskania Niepodległości były uroczyste, przygotowywane z wielka starannością, wiązały się przemówieniami pełnymi patosu, jak i wzruszeniami zwykłych ludzi. XIV Międzynarodowe Jesienne Warsztaty Fotograficzne organizowane przez BCK wpisały się w obchody tego jubileuszu. Odbyły się bowiem w dniach 9-11 listopada 2018 roku. Wystawę otworzyli: Prezydent Miasta Michał Litwiniuk, Dyrektor Bialskiego Centrum Kultury Zbigniew Kapela i Komisarz warsztatów i wystaw Małgorzata Piekarska.

Rok 2018 był rokiem Jubileuszu 100-lecia odzyskania przez Polskę Niepodległości. 11 listopada 1918 roku, po ro i 123 latach niewoli, rusyfikacji i germanizacji, po wielkich powstaniach, Polska wróciła na mapę świata. Odzyskanie Nieodległości dokonało się poprzez walkę pełną poświęcenia i bohaterstwa nie tylko na polach bitew, ale i w codziennych zmaganiach o zachowanie tożsamości narodowej.

Fotograficy towarzyszyli pochodom, paradom, składaniu wieńców przed pomnikami – słowem, utrwalali to, co ulotne, ale jakże ważne dla lokalnej społeczności. Fotografie mienią się bielą czerwienia – kolorami naszej flagi, oddają podniosły nastrój listopadowych wydarzeń. Oddają klimat małych podlaskich miejscowości, na co dzień pełnych wiszącej w powietrzu nostalgii, w uroczystym dniu 11 listopada, rozbrzmiewających fanfarami i okrzykami radości.

 

materiał: Bialskie Centrum Kultury
tekst: Alina Kulawiec
zdjęcia opracowanie: Gwalbert Krzewicki

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on email
Email

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zobacz podobne artykuły

Reklama

Ogłoszenie społeczne

Miejsce na Twoją reklamę: tel.605514474

Ogłoszenie społeczne

Popularne tematy

Reklama

Popularne tagi

Może cię również zainteresować

Biała Podlaska: Ośmiornice w szpitalu! Dzień Wcześniaka! (galeria)

Będą w okolicach Szpitala Wojewódzkiego w Białej Podlaskiej można było dziś zobaczyć bialski szpital na fioletowo! W samym szpitala, w części administracyjnej w tym czasie zorganizowano Dzień Wcześniaka. Doktor Riad Haidar powitał zarówno dzieci jak i ich rodziców. Niektórzy przeszli na prawdę ciężkie chwile. Nie zawsze też wszystko kończy się szczęśliwie. Tym bardziej warto wspierać promocję tematyki związanej z wcześniejszymi porodami. Akcję wsparł swoją obecnością prezydent miasta Biała Podlaska Michał Litwiniuk. Niebawem FILM!!

Czytaj więcej »

Biała Podlaska: Wernisaż Jolanty Kuśmierz w Piaście (galeria)

Bialskie Centrum Kultury im.Bogusława Kaczyńskiego Kub Kultury ”Piast” zaprosiło na Wernisaż Wystawy Malarstwa Jolanty Kuśmierz. Wydarzenie miało miejsce w dniu 16 listopada. Wystawę otworzyła Joanna Tymoszczuk, pracownik działu artystycznego KK Piast. Wśród gości m.in. dyrektor bialskiej kultury Zbigniew Kapela, kierownik klubów kultury BCK Justyna Weremko ale także nauczyciele, artyści i pisarze na czele z Markiem Jędrychem, Ewą Borowską i Ireneuszem Wagnerem.

Czytaj więcej »

Biała Podlaska: Powiatowy Finał Konkursu “Moda na odblaski”

Wczoraj w Sali Konferencyjnej na ul. Brzeskiej w Białej Podlaskiej odbył się powiatowy Finał konkursu „Moda na odblaski”. W zmaganiach uczestniczyło 11 drużyn w dwóch grupach wiekowych. Najlepsze drużyny, zwyciężając w swojej kategorii wiekowej reprezentować będą powiat bialski na finale wojewódzkim, który odbędzie się 6 grudnia w Lublinie.

Czytaj więcej »

Reklama