Reklama

Wisznice: Spotkanie Związku Gmin Lubelszczyzny (galeria)

W środę, 6 listopada Gmina Wisznice była gospodarzem spotkania Związku Gmin Lubelszczyzny. Było to czwarte spotkanie w terenie, tym razem dla gmin z powiatu bialskiego i parczewskiego.

Głównymi zagadnieniami nad którymi pochylono się na spotkaniu były: funkcjonowanie oświaty (reforma, podwyżki wynagrodzeń dla nauczycieli i wzrost płacy minimalnej pracowników adm.), wpływ zmian w przepisach regulujących funkcjonowanie jednostek samorządu terytorialnego na wysokość budżetów (w tym m.in. zmiany w PIT, ulga termomodernizacyjna, oświata, wzrost cen energii elektrycznej). Ponadto Związek przygotowuje się do opracowania stanowiska ws. potrzeby systemowych działań w celu ograniczenia skutków smogu. To była pierwsza wizyta Związku w Gminie Wisznice. Gmina Wisznice do Związku Gmin Lubelszczyzny należy od początku powstania ZGL tj. od 1995 roku.

 

materiał: gmina Wisznice
tekst / zdjęcia: UG w Wisznicach

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on email
Email

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zobacz podobne artykuły

Reklama

Ogłoszenie społeczne

Miejsce na Twoją reklamę: tel.605514474

Ogłoszenie społeczne

Popularne tematy

Reklama

Popularne tagi

Może cię również zainteresować

Biała Podlaska: Spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki. W kręgu magicznego słowa (galeria)

Biała Podlaska Ciekawie wypadło spotkanie autorskie Elżbiety Kuc, przygotowane 14 listopada przez Dyskusyjny Klub Książki, istniejący przy filii nr 6 MBP. Autorka przypomniała swoją drogę twórczą od poezji do poradników medycyny naturalnej. – Słowo zawsze było moim żywiołem. Nauczyłam się pisać jeszcze w wieku przedszkolnym i wykorzystuję tę umiejętność w twórczym celu do dziś – mówi o sobie poetka, prozaiczka i naturoterapeutka.

Czytaj więcej »

Reklama