Reklama

Wisznice: Spotkanie Związku Gmin Lubelszczyzny (galeria)

W środę, 6 listopada Gmina Wisznice była gospodarzem spotkania Związku Gmin Lubelszczyzny. Było to czwarte spotkanie w terenie, tym razem dla gmin z powiatu bialskiego i parczewskiego.

Głównymi zagadnieniami nad którymi pochylono się na spotkaniu były: funkcjonowanie oświaty (reforma, podwyżki wynagrodzeń dla nauczycieli i wzrost płacy minimalnej pracowników adm.), wpływ zmian w przepisach regulujących funkcjonowanie jednostek samorządu terytorialnego na wysokość budżetów (w tym m.in. zmiany w PIT, ulga termomodernizacyjna, oświata, wzrost cen energii elektrycznej). Ponadto Związek przygotowuje się do opracowania stanowiska ws. potrzeby systemowych działań w celu ograniczenia skutków smogu. To była pierwsza wizyta Związku w Gminie Wisznice. Gmina Wisznice do Związku Gmin Lubelszczyzny należy od początku powstania ZGL tj. od 1995 roku.

 

materiał: gmina Wisznice
tekst / zdjęcia: UG w Wisznicach

Share on facebook
Udostępnij
Share on twitter
Wyślij tweeta
Share on email
Wyślij e-mailem

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zobacz podobne artykuły

Reklama

Reklama

Reklama

Popularne tematy

Reklama

Popularne tagi

Może cię również zainteresować

„Pożyczka na rozpoczęcie działalności gospodarczej” tematem szkolenia w UM (zaproszenie)

Urząd Miasta w Białej Podlaskiej oraz Bank Gospodarstwa Krajowego zapraszają na spotkanie informacyjno – szkoleniowe pt. „Pożyczka na rozpoczęcie działalności gospodarczej”, które odbędzie się 30 stycznia o godz. 15:00 w siedzibie Urzędu Miasta (ul. Piłsudskiego 3, sala 238). Rejestracja uczestników rozpocznie się o godz. 14:45. Szczegółowy program na poniższej planszy. 

Czytaj więcej »

Reklama