Reklama

Zalesie: Ślubowanie pierwszoklasistów w Wólce Dobryńskiej (galeria)

,,Niech wyrosną z Was tacy, którzy ku gwiazdom wzlecieć zapragną”. To właśnie ta myśl Janusza Korczaka, przyświecała ślubowaniu pierwszoklasistów ze Szkoły Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Wólce Dobryńskiej. Pod takim hasłem, w przepięknej gwiezdnej scenerii, w czwartkowy poranek  24 października 2019 r. w Szkole Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Wólce Dobryńskiej, odbyło się uroczyste ślubowanie pierwszoklasistów.

W obecności dyrekcji, grona pedagogicznego, rodziców, starszych kolegów oraz zaproszonych gości, pierwszoklasiści zostali oficjalnie przyjęci do społeczności szkolnej.

Zanim jednak nastąpiła uroczystość ślubowania, pierwszaki pod kierunkiem wychowawczyni Wiolety Prokopiuk, zaprezentowały część artystyczną, a  następnie musiały wykazać się znajomością poznanych piosenek i przejść test z wiedzy o szkole, który przygotowała klasa druga.

Po zdanym celująco egzaminie, nadszedł czas na ślubowanie. Takimi oto słowami: „Ślubujemy być dobrymi uczniami, szanować wszystkich i wszystko, być dobrymi przyjaciółmi, sumiennie wypełniać obowiązki ucznia, kochać i czcić ojczyznę, wyrosnąć na dobrego Polaka”, uczniowie klasy pierwszej złożyli uroczyste ślubowanie na sztandar szkoły.

Następnie Pani Dyrektor Jolanta Sulej, dokonała aktu pasowania na ucznia. Na zakończenie pierwszoklasiści otrzymali okolicznościowe dyplomy, legitymacje szkolne oraz liczne prezenty z rąk Pani Dyrektor, wychowawczyni, rodziców, koleżanek i kolegów z klasy drugiej oraz Pani Teresy Kusiak, Dyrektora Szkoły Podstawowej w Zalesiu. Wspaniałą niespodziankę w postaci pysznego tortu i słodkości, przygotowali uczniom rodzice.

Dzień ślubowania z pewnością dostarczył pierwszakom niezapomnianych przeżyć, rodzicom wiele wzruszeń, dumy i radości. To był wyjątkowy dzień, który na długo pozostanie w pamięci społeczności szkolnej.

Wszystkim pierwszoklasistom ze Szkoły Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Wólce Dobryńskiej, życzymy samych radosnych chwil w szkole i sukcesów w nauce.

materiał: gmina Zalesie
tekst / zdjęcia: Szkoła Podstawowa im. Marii Konopnickiej w Wólce Dobryńskiej

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Share on facebook
Udostępnij
Share on twitter
Wyślij tweeta
Share on email
Wyślij e-mailem

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Czytaj więcej o:

Reklama

Zobacz podobne artykuły

Reklama