Reklama

Województwo: Ciekawe ujawnienia lubelskiej KAS w październiku

Ubiegły miesiąc w lubelskiej Izbie Administracji Skarbowej upłynął m.in. pod znakiem walki z nielegalnym hazardem. Z kolei na przejściach granicznych w województwie lubelskim funkcjonariusze zatrzymali oprócz papierosów kilka sztuk białej broni oraz duże ilości podróbek.

Walka z hazardem
Funkcjonariusze lubelskiej KAS w ciągu minionego miesiąca prowadzili kontrole m.in. w Kraśniku, Wólce Olbięckiej, Puławach, Łęcznej, Lublinie, Opolu Lubelskim, Lubartowie, Niedrzwicy Dużej, Świdniku, Dęblinie i we Włodawie. W wyniku tych działań funkcjonariusze zabezpieczyli 42 urządzenia do nielegalnych gier hazardowych.

Podczas prowadzonych kontroli zabezpieczono też blisko 16 tys. zł, rejestratory obrazów, klucze do automatów oraz dokumentację związaną z prowadzeniem nielegalnych gier hazardowych. Zatrzymana gotówka w większości przeznaczona była do wypłaty ewentualnych wygranych.

Działania kontrolne z zakresu gier hazardowych nie należą do łatwych. W większości kontrolowanych w ubiegłym miesiącu lokali funkcjonariusze napotykali na „strzegące” wejść kamery. W jednym przypadku, z uwagi na utrudniony dostęp, funkcjonariusze KAS wspierani przez funkcjonariuszy Komendy Miejskiej Policji w Lublinie musieli dokonać siłowego otwarcia drzwi.

Dwie kontrole odbyły się we współpracy z funkcjonariuszami Policji z Opola Lubelskiego i Lubartowa. Z kolei we Włodawie działania prowadzono z funkcjonariuszami Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej. W kilku kontrolach uczestniczył również biegły sadowy z zakresu informatyki śledczej.

Biała broń
Funkcjonariusze lubelskiej Służby Celno-Skarbowej ujawnili w ubiegłym miesiącu 4 kastety i pałkę teleskopową.

Jeden z kastetów funkcjonariusze z Oddziału Celnego w Zosinie ujawnili w bagażu podróżującego autokarem relacji Pawlogard – Poznań 37-letni obywatela Ukrainy. Pozostałe kastety, tym razem przez przejście graniczne
w Hrebennem, również próbowali przemycić obywatele Ukrainy. Biała broń funkcjonariusze ujawnili w bagażach dwóch pasażerów autokarów oraz w schowku samochodu osobowego.

We wszystkich przypadkach broń została zatrzymana i przekazana do właściwych placówek Straży Granicznej. Na nietypową przesyłkę natrafili też funkcjonariusze Oddziału Celnego Pocztowego z Lublina. W jednej z kontrolowanych paczek ujawnili broń białą w postaci pałki teleskopowej.

Markowe podróbki
W wyniku kontroli osobowego volkswagena funkcjonariusze KAS z Oddziału Celnego Drogowego w Dorohusku ujawnili 156 par skarpet oznaczonych logo jednej ze znanych światowych marek. Nielegalny towar próbował przemycić 50-letni obywatel Ukrainy.

Również w Dorohusku, tym razem w wyniku kontroli autokaru relacji Kijów – Poznań, w jednym z bagaży mundurowi znaleźli ponad 50 sztuk odzieży oznaczonej znakiem znanej światowej marki. Do próby przemytu przyznał się kierowca autokaru.materiał: Izba Administracji Skarbowej w Lublinie
tekst zdjęcia :Izba Administracji Skarbowej w Lublinie
opracowanie: Gwalbert Krzewicki

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on email
Email

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zobacz podobne artykuły

Reklama

Reklama

Reklama

Popularne tematy

Reklama

Popularne tagi

Może cię również zainteresować

Województwo: Ujawnione papierosy w Hrubieszowie

Ponad 6 tys. paczek papierosów ujawnili podczas wspólnych działań kontrolnych funkcjonariusze lubelskiej KAS i Nadbużańskiego Oddziału SG.19 stycznia br. w pociągu towarowym wjeżdżającym z Ukrainy do Polski funkcjonariusze Oddziału Celnego w Hrubieszowie wraz z funkcjonariuszami tamtejszej placówki Straży Granicznej ujawnili ponad 6 tys. paczek papierosów bez polskich znaków akcyzy.

Czytaj więcej »

Sławatycze: Ujawnienie papierosów

Ponad 5 tys. paczek nielegalnych papierosów ujawnili funkcjonariusze lubelskiej KAS na przejściu granicznym w Sławatyczach. Uwagę funkcjonariuszy zwrócił dostawczy mercedes, którym nad ranem 19 stycznia br. próbował przekroczyć granicę 39-letni obywatel Białorusi. W wyniku szczegółowej kontroli mundurowi ujawnili w części ładunkowej, w dachu i ścianach bocznych pojazdu, skrytki konstrukcyjne.

Czytaj więcej »

Łuków: Wizyta Ministra Piotra Walczaka

Nadinsp. Piotr Walczak Sekretarz Stanu, Szef Krajowej Administracji Skarbowej spotkał się 15 stycznia 2020 roku z pracownikami Urzędu Skarbowego w Łukowie. Minister mówił o wyzwaniach stojących przed Krajową Administracją Skarbową w bieżącym roku i zapowiedział podwyżki dla pracowników i funkcjonariuszy KAS.

Czytaj więcej »

Reklama