Reklama

Połoski: Ślubowanie pierwszoklasistów (galeria)

29 października w Szkole Podstawowej w Połoskach (gm. Piszczac) w niezwykle podniosłej atmosferze, przed sztandarem szkoły, pierwszoklasiści ślubowali być dobrymi uczniami i Polakami, swym zachowaniem i nauką sprawiać radość rodzicom i nauczycielom. Po złożeniu ślubowania pani dyrektor Bożena Sworczuk dokonała symbolicznego pasowania poprzez dotknięcie prawego ramienia ucznia ołówkiem, wypowiadając słowa: „Pasuję Cię na ucznia Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Połoskach ".

Zanim jednak maluchy zostały przyjęte do grona społeczności szkolnej musiały przedstawić to, czego już się w szkole nauczyły. Odświętnie ubrani i bardzo przejęci przystąpili do zaprezentowania swoich umiejętności. Dzieci rozpoczęły od przepięknie zatańczonego poloneza. Śpiewały piosenki, recytowały wiersze, wykazały się znajomością zasad zachowania w szkole. Na szóstkę rozwiązały również zadania przedstawione przez wychowawczynię klasy III, panią od matematyki, języka angielskiego i wychowania fizycznego. Na zakończenie pierwszaki zostały obdarowane przez starszych kolegów mnóstwem prezentów, które na pewno przydadzą się podczas dalszej nauki. Następnie udali się do klasy na słodki poczęstunek przygotowany przez rodziców.

 

materiał: gmina Piszczac
tekst / zdjęcia: SP w Połoskach

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on email
Email

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zobacz podobne artykuły

Reklama

Reklama

Reklama

Popularne tematy

Reklama

Popularne tagi

Może cię również zainteresować

Biała Podlaska: Pasowanie na przedszkolaka w Przedszkolu Samorządowym Nr 13 (galeria)

W dniach 6, 7 listopada 2019 r. w Przedszkolu Samorządowym nr 13 Białej Podlaskiej odbyło się ,,Pasowanie na Przedszkolaka”. Celem uroczystości było przyjęcie do grona przedszkolaków 3-latków, które po raz pierwszy we wrześniu przekroczyły próg przedszkola. Uroczystości odbyły się w grupach ,,Smerfy” i ,,Słoneczka”, w obecności pani dyrektor, a także rodziców.

Czytaj więcej »

Biała Podlaska: Ślubowanie pierwszoklasistów z „piątki” (galeria)

30 października w Szkole Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi nr 5 im. Jana Kochanowskiego w Białej Podlaskiej swoją przygodę z edukacją rozpoczęło pięć klas pierwszych. W uroczystości ślubowania pierwszaków wzięła udział cała społeczność szkolna, rodzice oraz zaproszeni goście. Wśród nich m.in. prezydent miasta Michał Litwiniuk.

Czytaj więcej »

Reklama