Reklama

Kultura: Zespół Jarzębina z Zabłocia w projekcie „Podlaskie Muzykowanie 2019” (film) (galeria)

Zespół Jarzębina z Zabłocia (gm. Kodeń), jako jedyny z Południowego Podlasia bierze udział w projekcie realizowanym przez Fundację Podlaskie Centrum Radiowe w ramach programu Narodowego Centrum Kultury Etno Polska 2019. Projekt nosi tytuł „Podlaskie Muzykowanie 2019” i obejmuje swym zasięgiem całe Podlasie i Wschodnie Mazowsze.

Projekt rozpoczął się w lipcu 2019 r. od wyłonienia przez komisję w składzie: Maria Koc – etnolog, ks. Andrzej Sochal – przedstawiciel regionu podlaskiego, Radosław Labahua – muzyk siedmiu spośród dziewiętnastu zgłoszonych zespołów.

Podczas trwania projektu powstały materiały informacyjne o zespołach, przedstawiające region z których pochodzą oraz ich historię. Zrealizowano również 7 wydarzeń muzycznych, w trakcie których zarejestrowano 14 nagrań multimedialnych (7 teledysków i 7 materiałów informacyjnych o zespołach).

Informacje o zespołach oraz fotorelacje z planów zdjęciowych zostały umieszczone na stronie internetowej www.ludowanuta.pl jak również na profilu Instagram: ludowa_nuta a także na kanale Youtube: Ludowa nuta – EtnoPolska, gdzie umieszczono teledyski i wywiady.

Zespół Jarzębina pragnie zaprosić przyjaciół oraz wszystkich miłośników polskiego folkloru do odwiedzenia tych stron i poznania najciekawszych zespołów z Polski wschodniej.


materiał: gmina Kodeń / kultura
info / zdjęcia:  Jadwiga Oleszczuk
film: Ludowa nuta – EtnoPolska

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Share on facebook
Udostępnij
Share on twitter
Wyślij tweeta
Share on email
Wyślij e-mailem

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama