Reklama

Janów Podlaski: Projekt „Zagraniczna mobilność uczniów szansą na rozwój”- wizyta na Węgrzech

Grupa 20 uczniów Zespołu Szkół im. A. Naruszewicza w Janowie Podlaskim wzięła udział w projekcie „Zagraniczna mobilność uczniów szansą na rozwój”.

W dniach 14-25 października 2019 młodzież z Naszej placówki realizowała program na Węgrzech, którego nadrzędnym celem było:
– zwiększenie kompetencji osobistych, społecznych w ramach wielojęzyczności, przedsiębiorczości i zdolności obywatelskich, a także rozwinięcia wiedzy na temat dziedzictwa kulturowego i historycznego Węgier.
Zajęcia dla Naszych uczniów były zorganizowane przede wszystkim w kilkunastotysięcznym miasteczku uzdrowiskowym Gyomaendrőd.

Pierwsze dni polegały na aklimatyzacji w węgierskiej szkole, zajęciach integracyjnych i językowych. Nie brakowało również zajęć sportowych, wspólnych treningów do pokazu umiejętności i przygotowaniu Warsztatów samoobrony dla uczniów Bethlen Gábor SZKI.

Podczas blisko dwutygodniowej przygody edukacyjnej za granicą młodzież pod opieką nauczycieli Zespołu Szkół przeżyła wyjątkowe chwile w ośmiu węgierskich miastach.

Zwiedzanie kraju nad Dunajem zaczęto od Hajdúszoboszló i Debreczyna, następnie w trakcie realizacji programu janowska grupa odwiedziła Szeged, Esztergom, Wyszehrad czy Gyulę. W przeddzień wyjazdu cały dzień upłynął na zwiedzaniu Budapesztu, a pożegnanie z projektem nastąpiło w Miszkolcu podczas integracyjnych zajęć na termach.

Nie zabrakło również wielu atrakcyjnych sesji zdjęciowych i degustacji tradycyjnych potraw węgierskich. Wieczory upływały w świetnej atmosferze z zabawami językiem węgierskim i angielskim, grach planszowych, wspólnych projekcjach filmowych i treningach na świeżym powietrzu. W trakcie pobytu uczniowie zaprezentowali pokaz taekwon-do i Mastro Defence System, oraz asystowali nauczycielowi podczas warsztatów ćwicząc z rówieśnikami z węgierskiej szkoły.

Pierwszy projekt zagraniczny dla uczniów klas licealnych Zespołu Szkół zakończył się ogromnym sukcesem i z pewnością przyczynił się do podniesienia założonych kompetencji potwierdzonych stosownym certyfikatem. Ogromne gratulacje dla wszystkich uczestników i towarzyszących opiekunów.


materiał: Zespołu Szkół im. A. Naruszewicza w Janowie Podlaskim
tekst zdjęcia: Dawid Smolbik.
opracowanie: Gwalbert Krzewicki

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Share on facebook
Udostępnij
Share on twitter
Wyślij tweeta
Share on email
Wyślij e-mailem

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Czytaj więcej o:

Reklama

Zobacz podobne artykuły

Reklama