Reklama

Janów Podlaski: Projekt “Zagraniczna mobilność uczniów szansą na rozwój”- wizyta na Węgrzech

Grupa 20 uczniów Zespołu Szkół im. A. Naruszewicza w Janowie Podlaskim wzięła udział w projekcie „Zagraniczna mobilność uczniów szansą na rozwój”.

W dniach 14-25 października 2019 młodzież z Naszej placówki realizowała program na Węgrzech, którego nadrzędnym celem było:
– zwiększenie kompetencji osobistych, społecznych w ramach wielojęzyczności, przedsiębiorczości i zdolności obywatelskich, a także rozwinięcia wiedzy na temat dziedzictwa kulturowego i historycznego Węgier.
Zajęcia dla Naszych uczniów były zorganizowane przede wszystkim w kilkunastotysięcznym miasteczku uzdrowiskowym Gyomaendrőd.

Pierwsze dni polegały na aklimatyzacji w węgierskiej szkole, zajęciach integracyjnych i językowych. Nie brakowało również zajęć sportowych, wspólnych treningów do pokazu umiejętności i przygotowaniu Warsztatów samoobrony dla uczniów Bethlen Gábor SZKI.

Podczas blisko dwutygodniowej przygody edukacyjnej za granicą młodzież pod opieką nauczycieli Zespołu Szkół przeżyła wyjątkowe chwile w ośmiu węgierskich miastach.

Zwiedzanie kraju nad Dunajem zaczęto od Hajdúszoboszló i Debreczyna, następnie w trakcie realizacji programu janowska grupa odwiedziła Szeged, Esztergom, Wyszehrad czy Gyulę. W przeddzień wyjazdu cały dzień upłynął na zwiedzaniu Budapesztu, a pożegnanie z projektem nastąpiło w Miszkolcu podczas integracyjnych zajęć na termach.

Nie zabrakło również wielu atrakcyjnych sesji zdjęciowych i degustacji tradycyjnych potraw węgierskich. Wieczory upływały w świetnej atmosferze z zabawami językiem węgierskim i angielskim, grach planszowych, wspólnych projekcjach filmowych i treningach na świeżym powietrzu. W trakcie pobytu uczniowie zaprezentowali pokaz taekwon-do i Mastro Defence System, oraz asystowali nauczycielowi podczas warsztatów ćwicząc z rówieśnikami z węgierskiej szkoły.

Pierwszy projekt zagraniczny dla uczniów klas licealnych Zespołu Szkół zakończył się ogromnym sukcesem i z pewnością przyczynił się do podniesienia założonych kompetencji potwierdzonych stosownym certyfikatem. Ogromne gratulacje dla wszystkich uczestników i towarzyszących opiekunów.


materiał: Zespołu Szkół im. A. Naruszewicza w Janowie Podlaskim
tekst zdjęcia: Dawid Smolbik.
opracowanie: Gwalbert Krzewicki

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on email
Email

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zobacz podobne artykuły

Reklama

Ogłoszenie społeczne

Miejsce na Twoją reklamę: tel.605514474

Ogłoszenie społeczne

Popularne tematy

Reklama

Popularne tagi

Może cię również zainteresować

Janów Podlaski: Uczniowie ZS im. A. Naruszewicza z wizytą na Węgrzech (galeria)

Grupa 20 uczniów Zespołu Szkół im. A. Naruszewicza w Janowie Podlaskim wzięła udział w projekcie „Zagraniczna mobilność uczniów szansą na rozwój”. W dniach 14-25 października 2019 młodzież realizowała program na Węgrzech, którego nadrzędnym celem było zwiększenie kompetencji osobistych, społecznych w ramach wielojęzyczności, przedsiębiorczości i zdolności obywatelskich, a także rozwinięcia wiedzy na temat dziedzictwa kulturowego i historycznego Węgier.

Czytaj więcej »

Wieści z Unii: SELFIE dla uczniów i nauczycieli

Mija rok od uruchomienia SELFIE, bezpłatnego narzędzia Komisji Europejskiej dostępnego w internecie, które pomaga szkołom ocenić i udoskonalić sposoby wykorzystywania technologii na potrzeby nauczania i uczenia się. Do tej pory z SELFIE skorzystało ponad 450 tys. uczniów, nauczycieli i dyrektorów szkół w 45 krajach. Oczekuje się, że do końca 2019 r. liczba ta przekroczy pół miliona.

Czytaj więcej »

Wieści z Unii: Kreatywna Europa wspiera mobilność twórców

i-Portunus to pilotażowy projekt pozwalający na czasową realizację w innym kraju twórczości przez europejskich artystów i profesjonalistów z sektora kultury – maksymalnie przez 85 dni. Do września wpłynęło ponad 3 tys. zgłoszeń, głównie z od młodych artystów rozpoczynających karierę. Program będzie rozwijany w kolejnych latach – w 2020 r. jego roczny budżet ma wzrosnąć do 1,5 mln euro.

Czytaj więcej »

Reklama