Reklama

Uwaga!! Zmiana organizacji ruchu w rejonie cmentarzy w okresie Wszystkich Świętych

Trwa policyjna akcja „Znicz”. Policjanci czuwają nad bezpieczeństwem wszystkich, którzy w ciągu najbliższych dni wybiorą się na cmentarze, by odwiedzić groby swoich bliskich. Kierowcy muszą również liczyć się ze zmianami organizacji ruchu, które zostaną wprowadzone w rejonie niektórych cmentarzy. Będą one obowiązywały już od dzisiaj. Apelujemy o rozważną i spokojną jazdę.

W naszym regionie nie przewidujemy rewolucyjnych zmian w organizacji ruchu drogowego. Schemat sprawdzony w latach poprzednich będzie obowiązywał również w tym roku.

Znaki zakazu zatrzymywania i postoju pojawiły się już przy starym cmentarzu w centrum Białej Podlaskiej, czyli na ulicach: Nowa, Janowska oraz Jana Pawła II. Również wzdłuż ul. Cmentarnej w rejonie nowego bialskiego cmentarza oraz na łączniku do parkingu przy cmentarzu obowiązuje zakaz zatrzymywania i postoju.

Na drodze krajowej nr 2 w rejonie cmentarza zostanie ograniczona prędkość do 50 km/h. Pojawią się tam również znaki A-30 czyli inne niebezpieczeństwo z tabliczką cmentarz. Przez najbliższe dni możemy spodziewać się utrudnień w ruchu, w szczególności problemów w bezpiecznym zaparkowaniu pojazdu. Dlatego też apelujemy o rozważeniem możliwości skorzystania w tych dniach z komunikacji publicznej.

Zmiany można napotkać również w rejonie cmentarza na drodze wojewódzkiej nr 812 w miejscowości Rossosz Tam należy spodziewać się znaków zakazu zatrzymywania się oraz znaków A-30 czyli inne niebezpieczeństwo z tabliczką cmentarz.

By ułatwić przejazd i zapewnić bezpieczeństwo odwiedzającym groby bliskich, na drogach krajowych przy cmentarzach pojawią się także znaki ostrzegające o zbliżaniu się do cmentarzy i zakazy zatrzymywania na wyznaczonym odcinku po przeciwnej stronie drogi niż cmentarz. Oprócz cmentarza bialskiego przy „krajówce” znajduje się również cmentarz w Wisznicach oraz Wólce Dobryńskiej.

Apelujemy o zachowanie zdrowego rozsądku na drodze. Pamiętajmy, że przekraczanie dozwolonej prędkości, czy jazda po spożyciu alkoholu, mogą okazać się tragiczne w skutkach O swoje bezpieczeństwo powinni zadbać nie tylko kierujący, ale także piesi i rowerzyści. Przełom października i listopada to okres, w którym warunki atmosferyczne są bardzo zmienne i coraz szybciej zapada zmrok. Każdy pieszy i rowerzysta powinien pamiętać i zadbać o to, aby być widocznym. Kamizelka odblaskowa, breloczek, opaska, czy nawet zwykła latarka sprawią, że poruszając się przy słabo oświetlonej drodze będzie lepiej widoczny dla nadjeżdżającego kierowcy. Ważne jest ich umieszczenie: odblaski zaleca się umieszczać na wysokości kolan, dłoni, w okolicy środka klatki piersiowej i pleców – wówczas będziemy mieli pewność, że są dobrze widoczne dla innych uczestników ruchu drogowego.

Również podczas przechodzenia przez przejście, piesi powinni pamiętać, że aby uniknąć potrącenia, należy przechodzić przez jezdnię w znacznej odległości od nadjeżdżającego pojazdu, ponieważ długość drogi jego hamowania jest w takich warunkach znacznie wydłużona.

 

materiał: Komenda Miejska Policji w Białej Podlaskiej
tekst zdjęcia: Barbara Salczyńska-Pyrchla KMP
opracowanie: Gwalbert Krzewicki

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Share on facebook
Udostępnij
Share on twitter
Wyślij tweeta
Share on email
Wyślij e-mailem

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama