Reklama

Krzymoszyce: Powiatowy Dzień Edukacji Narodowej (film) (galeria)

Tęczowy Folwark, Krzymoszyce witał 15 października wszystkich zgromadzonych na uroczystym Powiatowym Dniu Edukacji Narodowej. Uroczystość poprowadzili uczniowie Zespołu Szkół Ekonomicznych im. Marii Dąbrowskiej w Międzyrzecu Podlaskim: Kinga Ignaciuk i Paweł Wasiluk. Dziś opis i kilka zdjęć a niebawem FILM z wydarzenia!! Zapraszamy!

Był to szczególny dzień. To święto polskiej szkoły, święto nauczycieli, uczniów, pracowników obsługi i organów, które prowadzą i nadzorują placówki oświatowe. Spotkało się grono osób, które w znacznym stopniu przyczyniły się do rozwoju edukacji na terenie Powiatu Bialskiego. Swoje wystąpienia miał Starosta Bialski Mariusz Filipiuk oraz goście.

Z okazji Dnia Edukacji Narodowej dziesięciu nauczycielom szkół i poradni prowadzonych przez Powiat Bialski, przyznano nagrody organu prowadzącego za szczególne osiągnięcia w pracy zawodowej.

Wyróżnionym osobom Starosta Mariusz Filipiuk wręczył nagrody. Nagrody z okazji Dnia Edukacji Narodowej otrzymali:
Robert Matejek – dyrektor Zespołu Szkół Ekonomicznych im. Marii Dąbrowskiej w Międzyrzecu Podlaskim;
Arkadiusz Stefaniuk – dyrektor Zespołu Szkół Technicznych im. Unitów Podlaskich w Międzyrzecu Podlaskim;
Marek Winiarski – wicedyrektor Zespołu Szkół Technicznych im. Unitów Podlaskich w Międzyrzecu Podlaskim;
Piotr Osipiuk – dyrektor Liceum Ogólnokształcącego im. Władysława Zawadzkiego w Wisznicach;
Urszula Parchomiuk – nauczyciel matematyki, biologii i chemii Liceum Ogólnokształcącego im. Władysława Zawadzkiego w Wisznicach;
Renata Nowicka – nauczyciel wychowania fizycznego Zespołu Szkół im. Adama Naruszewicza w Janowie Podlaskim;
Waldemar Wasiluk – nauczyciel wychowania fizycznego Zespołu Szkół im. Władysława Stanisława Reymonta w Małaszewiczach;
Angelika Ciechanowicz – nauczyciel pedagog Powiatowej Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Białej Podlaskiej;

Nagrodę otrzymali również:
Andrzej Stachnio – wicedyrektor Zespołu Szkół Ekonomicznych im. Marii Dąbrowskiej w Międzyrzecu Podlaskim oraz – Iwona Szaroń – nauczyciel języka niemieckiego i wiedzy o społeczeństwie Liceum Ogólnokształcącego im. gen. Władysława Sikorskiego w Międzyrzecu Podlaskim, (osoby te ze względów służbowych nie mogły uczestniczyć w uroczystości w Tęczowym Folwarku.

W imieniu nagrodzonych nauczycieli głos zabrał Arkadiusz Stefaniuk Dyrektor Zespołu Szkół Technicznych im. Unitów Podlaskich w Międzyrzecu Podlaskim.

Dwóm dyrektorom szkół prowadzonych przez powiat bialski przyznano odznaczenia państwowe i resortowe.
Jarosław Dubisz Dyrektor Zespołu Szkół im. Adama Naruszewicza w Janowie Podlaskim został wyróżniony Medalem Złotym za Długoletnią Służbę, który stanowi nagrodę za wzorowe i wyjątkowo sumienne wykonywanie obowiązków wynikających z pracy zawodowej.

– natomiast decyzją Ministra Edukacji Narodowej Medalem Komisji Edukacji Narodowej, który przyznawany jest za szczególne zasługi dla oświaty i wychowania odznaczony został Robert Wieczorek Dyrektor Zespołu Szkół im. Władysława Stanisława Reymonta w Małaszewiczach.

Wyrażając głęboką wdzięczność nauczycielom i pracownikom oświaty, za trud ich pracy, codzienne poświęcenie, cierpliwość oraz pasję wkładaną w codzienne obowiązki, uczniowie Zespołu Szkół Ekonomicznych w Międzyrzecu Podlaskim pod opieką Jolanty Zbuckiej i Pawła Prokopiuka przygotowali krótki montaż słowno-muzyczny.

materiał: Radio Biper Międzyrzec Podlaski
temat: Powiat Bialski, Edukacja, Tęczowy Folwark w Krzymoszycach
zdjęcia: Małgorzata Mieńko / Jakub Witczak rzecznik prasowy Starosty Bialskiego
opracowanie: Gwalbert Krzewicki

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on email
Email

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zobacz podobne artykuły

Reklama

Reklama

Reklama

Popularne tematy

Reklama

Popularne tagi

Może cię również zainteresować

Już 15 grudnia Święto Kina w Cinema3D! (zaproszenie)

W tym roku Święta przychodzą szybciej… bo już 15 grudnia! Tego dnia bowiem swoje coroczne obchody zaplanowały kina w całej Polsce! W sieci Cinema3D bilety na wszystkie niedzielne seanse będzie można kupić za zaledwie 12 zł! To doskonała okazja, aby schronić się w kinowej sali przed świąteczną gorączką! Ponadto sieć Cinema3D przygotowała dla fanów „Gwiezdnych wojen” wyjątkową niespodziankę – w niedzielę przed każdym seansem filmowym dla dorosłych będzie emitowany ekskluzywny materiał pokazujący kulisy pracy nad poszczególnymi częściami sagi.

Czytaj więcej »

3 dniowe obchody Święta Niepodległości w Terespolu (galeria)

Terespol świętował 101 rocznicę odzyskania niepodległości przez 3 dni. Zrealizowanych w tym czasie zostało kilka inicjatyw społecznych. Odbył się turniej tenisa ziemnego, turniej szachowy, gra terenowa, debata społeczna, potańcówka w klimacie dwudziestolecia międzywojennego, bieg ulicami miasta a także wystawa historyczna i koncert pieśni patriotycznych. Tradycyjnie złożono też wieńce pod pomnikiem.

Czytaj więcej »

Reklama