Reklama

Biała Podlaska: Bicie rekordu RKO w „Dwójce” i „Staszicu” (film)

16 października Szkoła Podstawowa nr 2 i IV Liceum Ogólnokształcące im. Stanisława Staszica w Białej Podlaskiej po raz kolejny włączyły się do corocznej akcji bicia rekordu w resuscytacji krążeniowo - oddechowej organizowanej przez Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy.   

– 16 października, to Europejski Dzień Przywracania Czynności Serca i dzisiaj bierzemy udział w ustanawianiu rekordu w jednoczesnym prowadzeniu resuscytacji krążeniowo – oddechowej przez największą ilość osób. W naszej szkole udział biorą uczniowie, którzy są w klasie 4. W poprzednim roku jako trzecioklasiści wzięli udział w zajęciach z zakresu udzielania pierwszej pomocy. W tym roku w akcji bierze udział 32 uczestników. Jej celem jest zwrócenie uwagi na to, jak ważna jest  umiejętność udzielania pierwszej pomocy – tłumaczy Mariola Borkusewicz, nauczyciel SP nr 2 w Białej Podlaskiej. 

– Nasze IV Liceum Ogólnokształcące im. Stanisława Staszica w Białej Podlaskiej postanowiło wspólnie ze studentami Państwowej Szkoły Wyższej i studentami ratownictwa medycznego wziąć udział w tej akcji bicia rekordu. Jednocześnie udziela pierwszej pomocy dziś 146 osób – mówi Magdalena Klimiuk, nauczyciel z IV LO.

materiał: Biała Podlaska miasto
film / zdjęcie: Małgorzata Mieńko / Tomasz Łukaszuk

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on email
Email

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zobacz podobne artykuły

Reklama

Reklama

Reklama

Popularne tematy

Reklama

Popularne tagi

Może cię również zainteresować

Kodeń: Zagrała Wielka Orkiestra (galeria)

Niezmiennie od wielu lat, w drugą niedzielę stycznia odbywa się finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W tym roku był to już 28-y. Wielu wolontariuszy z całej Polski ruszyło na ulice miast i wsi, aby zbierać pieniądze na sprzęt medyczny, głównie dla oddziałów neurochirurgicznych, chirurgii ogółnej i kardiochirurgii dziecięcej. Zespół Placówek Oświatowych w Kodniu od lat czynnie uczestniczy w akcji na rzecz WOŚP. W tym roku pracownicy szkoły, uczniowie oraz ich rodzice również wzięli udział w tym ważnym wydarzeniu. W tym roku kodeński sztab miał siedzibę w Urzędzie Miasta w Białej Podlaskiej.

Czytaj więcej »

Biała Podlaska: Ludzie gorących serc!!

Po raz 28. zagrała w kraju i za granicą wielka orkiestra życzliwych serc. Tysiące ludzi odpowiedziało na apel Jerzego Owsiaka, aby 12 stycznia kwestować dla zapewnienia najwyższych standardów diagnostycznych i leczniczych w dziecięcej medycynie zabiegowej.

Czytaj więcej »

Reklama