Reklama

Biała Podlaska: Bicie rekordu RKO w „Dwójce” i „Staszicu” (film)

16 października Szkoła Podstawowa nr 2 i IV Liceum Ogólnokształcące im. Stanisława Staszica w Białej Podlaskiej po raz kolejny włączyły się do corocznej akcji bicia rekordu w resuscytacji krążeniowo - oddechowej organizowanej przez Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy.   

– 16 października, to Europejski Dzień Przywracania Czynności Serca i dzisiaj bierzemy udział w ustanawianiu rekordu w jednoczesnym prowadzeniu resuscytacji krążeniowo – oddechowej przez największą ilość osób. W naszej szkole udział biorą uczniowie, którzy są w klasie 4. W poprzednim roku jako trzecioklasiści wzięli udział w zajęciach z zakresu udzielania pierwszej pomocy. W tym roku w akcji bierze udział 32 uczestników. Jej celem jest zwrócenie uwagi na to, jak ważna jest  umiejętność udzielania pierwszej pomocy – tłumaczy Mariola Borkusewicz, nauczyciel SP nr 2 w Białej Podlaskiej. 

– Nasze IV Liceum Ogólnokształcące im. Stanisława Staszica w Białej Podlaskiej postanowiło wspólnie ze studentami Państwowej Szkoły Wyższej i studentami ratownictwa medycznego wziąć udział w tej akcji bicia rekordu. Jednocześnie udziela pierwszej pomocy dziś 146 osób – mówi Magdalena Klimiuk, nauczyciel z IV LO.

materiał: Biała Podlaska miasto
film / zdjęcie: Małgorzata Mieńko / Tomasz Łukaszuk

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Share on facebook
Udostępnij
Share on twitter
Wyślij tweeta
Share on email
Wyślij e-mailem

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz podobne artykuły

Reklama