Reklama

Województwo: Zatrzymano transport narkotyków

24 października br., funkcjonariusze z Nadbużańskiego Oddziału SG, prowadzili działania wymierzone w przestępczość graniczną. W ich trakcie, mundurowi uzyskali informację, iż w samochodzie marki Mitsubishi, mogą być przewożone znaczne ilości narkotyków. Samochodem na litewskich numerach rejestracyjnych, przez terytorium Polski z zachodu na wschód, miło podróżować dwóch obywateli Ukrainy. Idąc tym tropem, mundurowi zatrzymali do kontroli drogowej na terenie powiatu łódzkiego, ustalony wcześniej samochód marki Mitsubishi.

Samochodem na litewskich numerach rejestracyjnych, przez terytorium Polski z zachodu na wschód, miło podróżować dwóch obywateli Ukrainy. Idąc tym tropem, mundurowi zatrzymali do kontroli drogowej na terenie powiatu łódzkiego,  ustalony wcześniej samochód marki Mitsubishi.

W wyniku przeszukania pojazdu, którym podróżowało dwóch obywateli Ukrainy, ujawniono w jego wnętrzu, w specjalnie skonstruowanych skrytkach, 8 pakunków o łącznej wadze ponad 2300 g. Pakunki były wypełnione suszem roślinnym, który po badaniu okazał się marihuaną. Szacunkowa wartość narkotyków to ponad 140 tys. złotych.

W sprawie wszczęto postępowanie przygotowawcze. Dwóch obywateli Ukrainy zostało zatrzymanych, narkotyki oraz pojazd zabezpieczono. Decyzją sądu, wobec obu mężczyzn zastosowano tymczasowy areszt na okres  trzech miesięcy.

Od początku roku funkcjonariusze z Nadbużańskiego Oddziału SG, ujawnili i zatrzymali narkotyki o wartości ponad 29 mln zł.


materiał: województwo / kryminałki
tekst / zdjęcia: por. SG Dariusz Sienicki, Rzecznik Prasowy Komendanta NOSG

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on email
Email

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zobacz podobne artykuły

Reklama

Reklama

Reklama

Popularne tematy

Reklama

Popularne tagi

Może cię również zainteresować

Kryminałki: Plaga kierowców na środkach odurzających

Koroszczyn: Agent handlowy sprzedał sprzęt… ale nie zostawił potwierdzenia. // Wólka Dobryńska: Umyślne uszkodzenie drzwi. // Biała Podlaska: Zatrzymany 42 latek za kółkiem a aktywnym zakazem prowadzenia pojazdów. // Biała Podlaska: 24 letni kierowca pod wpływem środków odurzających. // Biała Podlaska: 20 latek, bez prawa jazdy, zatrzymany w ruchu drogowym. Dodatkowo pod wpływem środków odurzających. // Małaszewicze: 34 letni kierowca z 2,6 promilem alkoholu w organizmie. // Biała Podlaska: 18 letni kierowca z wynikiem pozytywnym narkotestu.

Czytaj więcej »

Województwo: Psy służbowe w NOSG. Z ich pomocą zatrzymano narkotyki o wartości prawie 30 mln zł

W Nadbużańskim Oddziale Straży Granicznej aktualnie służbę pełni ponad 60 czworonogów. Psy służbowe NOSG, na co dzień pełnią służbę w ochronie granicy państwowej oraz skutecznie walczą przemytem. To dzięki ich czujności i zaangażowaniu ich przewodników tylko w tym roku udało się udaremnić przemyt przez granicę narkotyków o wartości prawie 30 mln zł.

Czytaj więcej »

Reklama