Reklama

Województwo: Zatrzymano transport narkotyków

24 października br., funkcjonariusze z Nadbużańskiego Oddziału SG, prowadzili działania wymierzone w przestępczość graniczną. W ich trakcie, mundurowi uzyskali informację, iż w samochodzie marki Mitsubishi, mogą być przewożone znaczne ilości narkotyków. Samochodem na litewskich numerach rejestracyjnych, przez terytorium Polski z zachodu na wschód, miło podróżować dwóch obywateli Ukrainy. Idąc tym tropem, mundurowi zatrzymali do kontroli drogowej na terenie powiatu łódzkiego, ustalony wcześniej samochód marki Mitsubishi.

Samochodem na litewskich numerach rejestracyjnych, przez terytorium Polski z zachodu na wschód, miło podróżować dwóch obywateli Ukrainy. Idąc tym tropem, mundurowi zatrzymali do kontroli drogowej na terenie powiatu łódzkiego,  ustalony wcześniej samochód marki Mitsubishi.

W wyniku przeszukania pojazdu, którym podróżowało dwóch obywateli Ukrainy, ujawniono w jego wnętrzu, w specjalnie skonstruowanych skrytkach, 8 pakunków o łącznej wadze ponad 2300 g. Pakunki były wypełnione suszem roślinnym, który po badaniu okazał się marihuaną. Szacunkowa wartość narkotyków to ponad 140 tys. złotych.

W sprawie wszczęto postępowanie przygotowawcze. Dwóch obywateli Ukrainy zostało zatrzymanych, narkotyki oraz pojazd zabezpieczono. Decyzją sądu, wobec obu mężczyzn zastosowano tymczasowy areszt na okres  trzech miesięcy.

Od początku roku funkcjonariusze z Nadbużańskiego Oddziału SG, ujawnili i zatrzymali narkotyki o wartości ponad 29 mln zł.


materiał: województwo / kryminałki
tekst / zdjęcia: por. SG Dariusz Sienicki, Rzecznik Prasowy Komendanta NOSG

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Share on facebook
Udostępnij
Share on twitter
Wyślij tweeta
Share on email
Wyślij e-mailem

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Czytaj więcej o:

Reklama

Zobacz podobne artykuły

Reklama