Reklama

Województwo: Zatrzymano transport narkotyków

24 października br., funkcjonariusze z Nadbużańskiego Oddziału SG, prowadzili działania wymierzone w przestępczość graniczną. W ich trakcie, mundurowi uzyskali informację, iż w samochodzie marki Mitsubishi, mogą być przewożone znaczne ilości narkotyków. Samochodem na litewskich numerach rejestracyjnych, przez terytorium Polski z zachodu na wschód, miło podróżować dwóch obywateli Ukrainy. Idąc tym tropem, mundurowi zatrzymali do kontroli drogowej na terenie powiatu łódzkiego, ustalony wcześniej samochód marki Mitsubishi.

Samochodem na litewskich numerach rejestracyjnych, przez terytorium Polski z zachodu na wschód, miło podróżować dwóch obywateli Ukrainy. Idąc tym tropem, mundurowi zatrzymali do kontroli drogowej na terenie powiatu łódzkiego,  ustalony wcześniej samochód marki Mitsubishi.

W wyniku przeszukania pojazdu, którym podróżowało dwóch obywateli Ukrainy, ujawniono w jego wnętrzu, w specjalnie skonstruowanych skrytkach, 8 pakunków o łącznej wadze ponad 2300 g. Pakunki były wypełnione suszem roślinnym, który po badaniu okazał się marihuaną. Szacunkowa wartość narkotyków to ponad 140 tys. złotych.

W sprawie wszczęto postępowanie przygotowawcze. Dwóch obywateli Ukrainy zostało zatrzymanych, narkotyki oraz pojazd zabezpieczono. Decyzją sądu, wobec obu mężczyzn zastosowano tymczasowy areszt na okres  trzech miesięcy.

Od początku roku funkcjonariusze z Nadbużańskiego Oddziału SG, ujawnili i zatrzymali narkotyki o wartości ponad 29 mln zł.


materiał: województwo / kryminałki
tekst / zdjęcia: por. SG Dariusz Sienicki, Rzecznik Prasowy Komendanta NOSG

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on email
Email

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zobacz podobne artykuły

Reklama

Reklama

Reklama

Popularne tematy

Reklama

Popularne tagi

Może cię również zainteresować

Kodeń: Pierwsze ujawnienia „kręconych” liczników na granicy

Wynik kontroli granicznej osobowego volkswagena wykazał, że wskazanie jego licznika zostało zaniżone o ponad 86 tys. kilometrów. Funkcjonariusze z Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej od 1 stycznia br. korzystają z nowych uprawnień. W ich ramach, sprawdzają zapisy z samochodowych drogomierzy. Zgodnie z prawem, zmiana wskazania drogomierza pojazdu mechanicznego jest już przestępstwem.

Czytaj więcej »

Koroszczyn: Gigantyczny przemyt – KAS zatrzymała papierosy za ponad 6 mln złotych

Gigantyczny przemyt – ponad 430 tysięcy paczek papierosów – udaremnili funkcjonariusze Służby Celno-Skarbowej z Oddziału Celnego w Koroszczynie. Rynkowa wartość przejętego towaru to ponad 6 mln złotych. Wjeżdżająca z Białorusi ciężarówka została najpierw prześwietlona na skanerze, a następnie, po interpretacji uzyskanego obrazu, poddana szczegółowej rewizji.

Czytaj więcej »

Reklama