Reklama

Terespol: Kolejne uderzenie w nielegalny hazard

Policjanci z Terespola podczas wspólnych działań z funkcjonariuszami Urzędu Celno-Skarbowego uderzyli kolejny raz nielegalny hazardowy biznes. Funkcjonariusze ujawnili działający na terenie miasta lokal, służący do prowadzenia gier bez wymaganej koncesji lub zezwolenia.

Zabezpieczyli też znajdujący się tam sprzęt komputerowy. Za nielegalne prowadzenie tego typu działalności grozi kara grzywny oraz do 3 lat pozbawienia wolności. Wczoraj policjanci z Komisariatu w Terespolu zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej wspólnie z funkcjonariuszami Urzędu Celno-Skarbowego w Białej Podlaskiej weszli do jednego z lokali na terenie miasta. Z posiadanych informacji wynikało, że działający jako „kafejka internetowa” lokal prowadzi gry hazardowe za pośrednictwem stron internetowych bez wymaganej koncesji lub zezwolenia.

Na miejscu potwierdzili posiadane informacje. Właściwe rozpoznanie, wzorowa współpraca obu służb doprowadziły do ujawnienia urządzeń i sprzętu komputerowego służącego do prowadzenia gier hazardowych. Mundurowi podczas wykonywanych na miejscu czynności, potwierdzili w jaki sposób dochodzi do „nielegalnego procederu”, zabezpieczyli komputery oraz znajdującą się w lokalu gotówkę. Prowadzone w tej sprawie postępowanie przygotowawcze wykaże, kto odpowiedzialny jest za organizowanie nielegalnych gier hazardowych.

Zgodnie z ustawą o grach hazardowych automaty do gier mogą być udostępniane wyłącznie w kasynach, na których prowadzenie wymagana jest koncesja. Za nielegalne prowadzenie tego typu działalności grozi kara grzywny oraz do 3 lat pozbawienia wolności.


materiał: Komenda Miejska Policji w Białej Podlaskiej
tekst zdjęcia: Barbara Salczyńska-Pyrchla KMP
opracowanie: Gwalbert Krzewicki

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Share on facebook
Udostępnij
Share on twitter
Wyślij tweeta
Share on email
Wyślij e-mailem

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama