Reklama

Powiat Bialski podpisał umowę na scalanie gruntów

09 października 2019 r. została podpisana umowa pomiędzy Samorządem Województwa Lubelskiego a Powiatem Bialskim o przyznaniu pomocy na scalanie gruntów w ramach poddziałania „Wsparcie na inwestycje związane z rozwojem, modernizacją i dostosowywaniem rolnictwa i leśnictwa” objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.

Umowa dotyczy scalenia gruntów obrębu Żeszczynka w gminie Sosnówka. Przyznana Powiatowi Bialskiemu w/w umową kwota pomocy ze środków EFRROW w formie refundacji  wynosi 8 728 381 zł, która widnieje na symbolicznym czeku. Całkowity koszt operacji wynosi 13 717 401 zł w tym: koszty prac scaleniowych 4 518 673 zł i koszty zagospodarowania poscaleniowego 9 198 728 zł.

Jeszcze w miesiącu październiku 2019 r. zostanie podpisana umowa pomiędzy Powiatem Bialskim a Wojewódzkim Biurem Geodezji w Lublinie na wykonanie prac scaleniowych na wyżej wymienionym obiekcie. Powierzchnia objęta scaleniem wynosi 1613,8119 ha a termin zakończenia prac określono na 31 maja 2022 r. Po zakończeniu prac scaleniowych i sporządzeniu dokumentacji geodezyjno-prawnej realizowane będzie zagospodarowanie poscaleniowe w tym: budowa i przebudowa dróg.

materiał: powiat bialski
tekst / zdjęcie: Starostwo Powiatowe w Białej Podlaskiej

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on email
Email

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zobacz podobne artykuły

Reklama

Reklama

Reklama

Popularne tematy

Reklama

Popularne tagi

Może cię również zainteresować

Uroczysta sesja Rady Powiatu w Białej Podlaskiej (zaproszenie)

Starosta Bialski oraz Przewodniczący Rady Powiatu w Białej Podlaskiej serdecznie zapraszają na uroczystą Sesję Rady Powiatu z okazji 15-lecia wstąpienia Polski do Unii Europejskiej i 15-lecia partnerstwa z powiatem Oberhavel, która odbędzie się 17 października (czwartek) o godz. 14:00 w sali konferencyjnej przy ul. Brzeskiej 41. 

Czytaj więcej »

Reklama