Ogłoszenie

Reklama

Biała Podlaska: Spotkanie autorskie z Ireneuszem Wagnerem (galeria)

23 października w ramach XXXV Podlaskich Spotkań Literackich w Klubie Kultury „Eureka” w Białej Podlaskiej odbyło się spotkanie z Ireneuszem Wagnerem - poetą, pisarzem, performerem, aktorem, wieloletnim prezesem bialskiego Klubu Literackiego "Maksyma" Ireneuszem Wagnerem. Przyczynkiem do spotkania była jego nowa książka pt. „Aj dołnt spik inglysz – pamiętnik z Anglii”, która ukaże się na początku przyszłego roku. 

Irka Wagnera nie musimy chyba specjalnie przedstawić osobom, które interesują się lokalną kulturą. Literat, pasjonat, artysta wielu talentów, który przez ostatnie 35 lat wzbogacał i nadal wzbogaca swoją twórczością przestrzeń kulturalną Białej Podlaskiej, ale i regionu a nawet Polski. Laureat wielu nagród w tym m.in. Bialskiej Nagrody Kultury im. Anny z Sanguszków Radziwiłłowej. Niespokojna dusza i człowiek zawsze z torbą pełną nowych pomysłów. Jego ostatnia książka, która ukaże się w przyszłym roku będzie tym razem pamiętnikiem z ciekawego okresu swojego życia, kiedy mieszkał w Anglii. – Tematem dzisiejszego spotkania jest mój pamiętnik z Anglii. Trzech przyjaciół rzuca swoje miasto, rzuca Polskę i jedzie do nowego świata szukać swojej nowej ścieżki życiowej. Andrzej Wilbik, Hubert Laszuk i ja. Cały rok dzień w dzień opisywałem nasze życie w Anglii. Pracę w fabryce, nasze biesiadki, zwiedzanie Anglii i naszą przygodę z Anglią. Piszę jednak nie tylko o nas, ale również o Anglikach, Polonii tam mieszkającej. W książce znajdą się również przemyślenia, dlaczego tam pojechaliśmy, co spowodowało, że rzuciliśmy nasz kraj, nasze domy  i pojechaliśmy właśnie tam – mówi Ireneusz Wagner.

Na spotkaniu Ireneusz zaczął od wyjaśnienia pomysłu na tytuł „Aj dołnt spik inglysz”, który jak mówił nasunął mu się od razu z uwagi, że było to najczęściej używane zdanie w czasie pierwszych miesięcy pobytu na obczyźnie, dobrze obrazujące trudności z jakimi musiał się tam zmagać. Uczestnicy spotkania poznali przedpremierowo fragmenty pamiętnika oraz zobaczyli gotowy projekt okładki książki. Na koniec znalazł się czas na pytania, na które autor odpowiadał wyczerpująco.


materiał: Biała Podlaska miasto
zdjęcia: Jakub(OvO)Sowa

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Share on facebook
Udostępnij
Share on twitter
Wyślij tweeta
Share on email
Wyślij e-mailem

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz podobne artykuły

Reklama