Ogłoszenie

Reklama

Biała Podlaska: „Podlaskie Hosanna” prezentacja antologii Grzegorza Michałowskiego (galeria)

23 października w ramach XXXV Podlaskich Spotkań Literackich w Klubie Kultury „Eureka” w Białej Podlaskiej odbyło się spotkanie ze znanym podlaskim promotorem poezji naszego regionu Grzegorzem Michałowskim. Tematem był nowo wydany tomik z poezją pt. „Podlaskie Hosanna”. 

– Do tomiku wybrane zostały wiersze 23 podlaskich poetów różnego pokolenia. Znajdziemy tu osoby znane, cenione w środowisku literackim nie tylko Lubelszczyzny, ale również Polski, takie jak Henryk Kozak czy Ryszard Kornacki. Są tam również młode osoby, które debiutowały w niedawnych latach. W wierszach występuje tematyka religijna w określonych aspektach i zakresie. Są tam nawet wiersze, gdzie autor sprzecza się z Bogiem. Są to naprawdę znakomite wiersze. Potwierdzeniem tego może być to, że były brane do druku w międzynarodowych antologiach – tłumaczy Grzegorz Michałowski.

Na spotkaniu goście mogli usłyszeć o kulisach powstawania analogii  oraz dowiedzieli się trochę o autorach wierszy. Była również okazja do wysłuchania wybranych wierszy. Na koniec tradycyjnie znalazł się czas na pytania oraz podpisywanie tomików.

Antologia niestety z powodu bardzo małego nakładu nie będzie póki co do kupienia, za to wszyscy którzy przyszli na spotkanie otrzymali darmowy egzemplarz.

Grzegorz Michałowski od lat wspiera i promuje młodych poetów z Podlasia, a za swoją pracę został odznaczony m.in. Bialską Nagrodą Kultury im. Anny z Sanguszków Radziwiłłowej.


materiał: Biała Podlaska miasto / kultura
zdjęcia: Jakub(OvO)Sowa

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Share on facebook
Udostępnij
Share on twitter
Wyślij tweeta
Share on email
Wyślij e-mailem

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz podobne artykuły

Reklama