Reklama

Województwo: Podrobione zezwolenia w Dorohusku

Funkcjonariusze Oddziału Celnego Drogowego w Dorohusku w ciągu tylko 10 dni zakwestionowali 39 zezwoleń na wykonywanie międzynarodowego transportu drogowego na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej. W związku z nieprawidłowościami przewoźnicy wpłacili na poczet kar kaucje w wysokości blisko pół miliona zł.

Minister Infrastruktury wydaje przewoźnikom zezwolenia na międzynarodowy przewóz drogowy towarów na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej. Pula wydanych w danym roku zezwoleń ustalana jest na podstawie ustaleń komisji dwustronnych z poszczególnych krajów. Dla przykładu w bieżącym roku liczba wydanych zezwoleń z Ukrainą wyniosła 160 tys.

Pod koniec roku zdarza się, że zezwoleń zaczyna brakować i wtedy dochodzi do sytuacji, kiedy przewoźnicy nie mogą wykonywać transportu. W tym okresie służba celno-skarbowa odnotowuje niezgodne z prawem przypadki obejścia tych ograniczeń. Zaledwie w ciągu 10 dni (10-21.10.2019 r.) funkcjonariusze Oddziału Celnego Drogowego w Dorohusku zakwestionowali oryginalność aż 39 przedstawionych do kontroli zezwoleń uprawniających do wykonywania międzynarodowego transportu drogowego na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej.

Zweryfikowanie nieoryginalności dokumentów wymagało wnikliwej analizy. Wykorzystując specjalistyczne metody badawcze funkcjonariusze ustalili, że jednorazowe zezwolenia były tak przerobione, by można było wykorzystać je ponownie, co z kolei jest niezgodne z przepisami. W związku ze stwierdzonymi naruszeniami od przewoźników pobrano kaucje na poczet kar na łączną kwotę blisko pół miliona zł, a kierowców pojazdów ukarano mandatami w wysokości 7,2 tys. zł.

materiał: Izba Administracji Skarbowej w Lublinie
tekst :Izba Administracji Skarbowej w Lublinie
opracowanie: Gwalbert Krzewicki

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on email
Email

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zobacz podobne artykuły

Reklama

Reklama

Reklama

Popularne tematy

Reklama

Popularne tagi

Może cię również zainteresować

Województwo: Bursztyn w Dorohusku

Ponad 61 kg bursztynu ujawnili funkcjonariusze z Oddziału Celnego Drogowego w Dorohusku. Wjeżdżający do Polski z Ukrainy osobowy fiat został poddany szczegółowej kontroli, w trakcie której funkcjonariusze KAS z Dorohuska nabrali podejrzeń co do „zawartości” kół jezdnych.

Czytaj więcej »

Województwo: Obiekty archeologiczne na granicy w Dorohusku

Przemyt kilkudziesięciu przedmiotów o charakterze zabytkowym, w tym m.in. monet, biżuterii i przedmiotów kultu religijnego, udaremnili funkcjonariusze KAS z kolejowego przejścia granicznego w Dorohusku. Nielegalnie wwożone do Polski dobra kultury, w tym obiekty archeologiczne, ukryte były w bagażu ukraińskiego pracownika obsługi pociągu relacji Kijów – Warszawa.

Czytaj więcej »

Województwo: Funkcjonariusze Straży Granicznej odzyskali części pochodzące z kradzionego Porsche

Funkcjonariusze z Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej podczas kontroli prowadzonych na terenie drogowych przejść granicznych odzyskują nie tylko skradzione pojazdy ale także części samochodowe pochodzące z przestępstwa. W poniedziałek (21 października br.) funkcjonariusze SG z Dorohuska ujawnili, podczas prowadzonej kontroli, nielegalne części z samochodu marki Porsche Cayenne.

Czytaj więcej »

Reklama