Reklama

Styrzyniec: Pasowanie na uczniów szkoły im. Janiny Porazińskiej

Gmina Biała Podlaska Uroczysty moment przeżyli 16 października grupa 12 pierwszoklasistów ze Szkoły Podstawowej w Styrzyńcu. Malcy złożyli ślubowanie na sztandar szkoły i zostali pasowani na uczniów.

Szkoła Podstawowa im. Janiny Porazińskiej liczy ponad sto lat i jej mury opuściło wielu wychowanków. W tym roku do społeczności szkolnej przyjęta została kolejna grupa pierwszaków. Ślubując na sztandar przyrzekli, że będą swoim postępowaniem dobrze świadczyć o szkole, grzecznie traktować pracowników szkoły oraz koleżanki i kolegów, dbać o porządek w swojej klasie i na terenie szkoły, starać się, aby ich oceny były jak najlepsze i na miarę ich możliwości.

Dyrektor placówki Bogumiła Chodun życzyła pierwszoklasistom, by potrafili dotrzymać słów złożonego ślubowania, a dzień ten był przez nich wspominany jako najważniejszy i najradośniejszy w życiu. Życzyła też, by dzieciom zawsze dopisywało zdrowie i rośli na pociechę swoich rodziców. By zawsze chcieli przychodzić do szkoły, nie tylko jako do miejsca, w którym zdobywają nową wiedzę i umiejętności, ale też do miejsca, w którym mogą się stale wszechstronnie rozwijać; w którym nawiążą nowe znajomości i przyjaźnie, nauczą się działać nie tylko dla siebie, ale też dla innych.

Część artystyczną przygotowali uczniowie klasy I i II pod opieką wychowawczyń: Agnieszki Wawryniuk i Izabeli Markowskiej. Były piosenki i życzenia, pokazujące, że przyszłość pierwszoklasistów w szkole może być całkiem pozytywna. Drugoklasiści, jako starsi i mocno już doświadczenie uczniowie, zachęcali młodszych kolegów do optymistycznego spojrzenia na naukę i szkołę. Wszystko zaś w uroczystej, podniosłej, ale też sympatycznej, atmosferze. Jej nastrój udzielił się całej społeczności szkolnej.

materiał: Szkoły Podstawowej w Styrzyńcu
tekst zdjęcia: Istvan Grabowski
opracowanie: Gwalbert Krzewicki

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Share on facebook
Udostępnij
Share on twitter
Wyślij tweeta
Share on email
Wyślij e-mailem

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Czytaj więcej o:

Reklama

Zobacz podobne artykuły

Reklama