Reklama

Siedlce: Pomoc dla Ryszarda i Barbary Borkowskich

- Najlepszy stolarz w okolicy… mam nadzieję, że szybko stanie na nogi i będzie dalej cieszył oczy swoimi wyrobami! Jesteśmy z wami, trzymajcie się! – czytamy w jednej z lokalnych gazet o Ryszardzie i Barbarze Borkowskich z Tchórzewa-Plewek (w woj. mazowieckim), którym 10 września 2019r. spaliła się stolarnia.

To był dla nich szok. Kłęby dymu i słupy ognia pojawiły się w godzinach popołudniowych. Mimo szybkiej reakcji 14 zastępów straży pożarnej (5 PSP i 9 OSP), pożar strawił większą część budynku stolarni. Przepadły również firmowe zapasy drzewa surowego do produkcji, lakiery, farby, maszyny do obróbki itp. – To wszystko stanowiło część naszego majątku, bez którego teraz nasza egzystencja stoi pod znakiem zapytania – mówi pani Barbara.

Stolarnia
Pan Ryszard i pani Barbara są już po 60-tce. Rodzinna firma stolarska była źródłem utrzymania nie tylko małżeństwa Borkowskich, ale też ich dzieci (syna i wnuka). Budynek powstał 35 lat temu, a teraz to, co zostało, nie nadaje się do remontu. – Musimy rozebrać go do fundamentów. Straty są ogromne! – przyznaje pan Ryszard. Małżeństwo nie jest w stanie odbudować stolarni samemu i „stanąć na nogi”. Dziś jedynymi środkami do życia są te pochodzące z emerytury (z ZUS i KRUS) pani Barbary.

Wspólnymi siłami
Borkowskich rozumieją i podtrzymują na duchu ludzie, którzy dowiedzieli się o ich koszmarze: „Przeżyliśmy pożar u siebie. Znamy to uczucie. Przykro bardzo”, „Dorobek życia i sens… Strasznie nam przykro… Współczujemy”, „Straszne! Bardzo współczujemy Państwu B. straty dorobku życia i źródła dochodu… Może ktoś bliski zorganizowałby na Facebook’u czy gdzieś jakąś zbiórkę…”. Na tym jednak nie można poprzestać. Rodzina, oprócz dobrych słów, potrzebuje teraz wsparcia finansowego. Dlatego zwróciła się do Caritas Diecezji Siedleckiej o pomoc. Za pomocą rodzinie są też mieszkańcy ich wioski, parafianie i duszpasterze – znają Państwa Borkowskich i potwierdzają, że rodzina nie tylko udzielała się w pracach przy kościele, ale też była otwarta na pomoc potrzebującym. Wierzymy, że razem wesprzemy ich w trudnej sytuacji, która mogła dotknąć każdego z nas.

Caritas Diecezji Siedleckiej otworzyła specjalne subkonto, na którym zbierane są środki na odbudowę zakładu stolarskiego i maszyn Ryszarda i Barbary Borkowskich, straconych w wyniku pożaru. Każdy, kto zechce wesprzeć małżeństwo, może przekazać 1% podatku (nr KRS 0000223111 z poniższym dopiskiem) lub wpłacić pieniądze na konto:

Caritas Diecezji Siedleckiej Bank Spółdzielczy O/Siedlce 21 9194 0007 0027 9318 2000 0260.
z dopiskiem: „48613 Borkowscy Barbara i Ryszard”.
materiał: Caritas Diecezji Siedleckiej
tekst: Anna Nowińska Biuro Prasowe Caritas Diecezji Siedleckiej
opracowanie: Gwalbert Krzewicki

Share on facebook
Udostępnij
Share on twitter
Wyślij tweeta
Share on email
Wyślij e-mailem

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zobacz podobne artykuły

Reklama

Reklama

Reklama

Popularne tematy

Reklama

Popularne tagi

Może cię również zainteresować

Biała Podlaska: Zjedz kebaba i wspomóż Szymonka

W środę 19 lutego 2020 r. w punkcie gastronomicznym przy ul. Jana III Sobieskiego 72 w Białej Podlaskiej, przez cały dzień będzie można wspomóc finansowo podopiecznego Caritas Diecezji Siedleckiej – Szymonka Kulawczuka. Chłopiec cierpi na hemimelię kończyn dolnych i górnych, co powoduje, że nie może się poruszać i cieszyć dzieciństwem jak inne dzieci. Jedynym ratunkiem jest kosztowna operacja.

Czytaj więcej »

Kryminałki: Pożar i jedna osoba poszkodowana w Międzylesiu

Biała Podlaska: Uszkodzenie Audi w podziemnym parkingu przy ul. Fedorowicz. // Wólka Kościeniewicka: Wyręb i zabór sześciu sztuk drzew. // Terespol: Włamanie na internetowe konto aukcyjne i próba zakupu towaru na koszt właściciela. // Biała Podlaska: Nieuprawniony transfer bezgotówkowy za pomocą karty bankomatowej. // Zalesie: Obywatel Wielkiej Brytanii wyłudził nowe sprzęgło do samochodu Audi. Transakcja internetowa. // Horodyszcze: 62 letni kierowca z 1 promilem alkoholu w organizmie. // Piszczac Drugi: Włamanie do budynków na terenie niezamieszkałej posesji. Kradzież urządzeń. // Biała Podlaska: Kradzież katalizatora spalin z auta parkującego na niestrzeżonym parkingu przy Podmiejskiej. // Biała Podlaska: Kradzież kurtki wraz ze znajdującym się w niej portfelem. // Biała Podlaska: Uszkodzenie bramy wjazdowej na teren wspólnoty mieszkaniowej. // Międzyleś: Nieostrożność w posługiwaniu się butą z gazem. Pożar podpiwniczenia i poszkodowana jedna osoba.

Czytaj więcej »

Przekaż 1% na leczenie i rehabilitację małego Milana z Dokudowa

Mały Milan Bandzarewicz z Dokudowa (gm. Biała Podlaska) urodził się w 38 tygodniu ciąży z wieloma zmianami guzowatymi i zniekształceniem w obrębie prawej strony twarzoczaszki. Ma również zaćmę i rzadką delecją w obrębie długiego ramienia chromosomu 5. Niestety koszty leczenia i rehabilitacji przewyższają możliwości finansowe rodziny. Dlatego potrzebna jest pomoc, którą można udzielić przekazując 1% podatku na leczenie chłopca. 

Czytaj więcej »

Reklama