Reklama

Siedlce: Pomoc dla Ryszarda i Barbary Borkowskich

- Najlepszy stolarz w okolicy… mam nadzieję, że szybko stanie na nogi i będzie dalej cieszył oczy swoimi wyrobami! Jesteśmy z wami, trzymajcie się! – czytamy w jednej z lokalnych gazet o Ryszardzie i Barbarze Borkowskich z Tchórzewa-Plewek (w woj. mazowieckim), którym 10 września 2019r. spaliła się stolarnia.

To był dla nich szok. Kłęby dymu i słupy ognia pojawiły się w godzinach popołudniowych. Mimo szybkiej reakcji 14 zastępów straży pożarnej (5 PSP i 9 OSP), pożar strawił większą część budynku stolarni. Przepadły również firmowe zapasy drzewa surowego do produkcji, lakiery, farby, maszyny do obróbki itp. – To wszystko stanowiło część naszego majątku, bez którego teraz nasza egzystencja stoi pod znakiem zapytania – mówi pani Barbara.

Stolarnia
Pan Ryszard i pani Barbara są już po 60-tce. Rodzinna firma stolarska była źródłem utrzymania nie tylko małżeństwa Borkowskich, ale też ich dzieci (syna i wnuka). Budynek powstał 35 lat temu, a teraz to, co zostało, nie nadaje się do remontu. – Musimy rozebrać go do fundamentów. Straty są ogromne! – przyznaje pan Ryszard. Małżeństwo nie jest w stanie odbudować stolarni samemu i „stanąć na nogi”. Dziś jedynymi środkami do życia są te pochodzące z emerytury (z ZUS i KRUS) pani Barbary.

Wspólnymi siłami
Borkowskich rozumieją i podtrzymują na duchu ludzie, którzy dowiedzieli się o ich koszmarze: „Przeżyliśmy pożar u siebie. Znamy to uczucie. Przykro bardzo”, „Dorobek życia i sens… Strasznie nam przykro… Współczujemy”, „Straszne! Bardzo współczujemy Państwu B. straty dorobku życia i źródła dochodu… Może ktoś bliski zorganizowałby na Facebook’u czy gdzieś jakąś zbiórkę…”. Na tym jednak nie można poprzestać. Rodzina, oprócz dobrych słów, potrzebuje teraz wsparcia finansowego. Dlatego zwróciła się do Caritas Diecezji Siedleckiej o pomoc. Za pomocą rodzinie są też mieszkańcy ich wioski, parafianie i duszpasterze – znają Państwa Borkowskich i potwierdzają, że rodzina nie tylko udzielała się w pracach przy kościele, ale też była otwarta na pomoc potrzebującym. Wierzymy, że razem wesprzemy ich w trudnej sytuacji, która mogła dotknąć każdego z nas.

Caritas Diecezji Siedleckiej otworzyła specjalne subkonto, na którym zbierane są środki na odbudowę zakładu stolarskiego i maszyn Ryszarda i Barbary Borkowskich, straconych w wyniku pożaru. Każdy, kto zechce wesprzeć małżeństwo, może przekazać 1% podatku (nr KRS 0000223111 z poniższym dopiskiem) lub wpłacić pieniądze na konto:

Caritas Diecezji Siedleckiej Bank Spółdzielczy O/Siedlce 21 9194 0007 0027 9318 2000 0260.
z dopiskiem: „48613 Borkowscy Barbara i Ryszard”.
materiał: Caritas Diecezji Siedleckiej
tekst: Anna Nowińska Biuro Prasowe Caritas Diecezji Siedleckiej
opracowanie: Gwalbert Krzewicki

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on email
Email

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zobacz podobne artykuły

Reklama

Ogłoszenie społeczne

Miejsce na Twoją reklamę: tel.605514474

Ogłoszenie społeczne

Popularne tematy

Reklama

Popularne tagi

Może cię również zainteresować

Wieści z Unii: Pomoc państwa: spółka PCC pod lupą Komisji

Przyznana przez Polskę pomoc publiczna w wysokości 39 mln euro na inwestycję w zakład produkcyjny spółki chemicznej PCC MCAA w Brzegu Dolnym może naruszać unijne przepisy. Komisja Europejska wszczęła szczegółowe postępowanie wyjaśniające w tej sprawie uznając, że zarówno dotacja jak i zwolnienie podatkowe powinny zostać wcześniej poddane unijnej ocenie.

Czytaj więcej »

Sosnówka: Spłonął dom. Potrzebna pomoc rodzinie przy jego odbudowie!

Kilka dni temu ogień pochłonął cały dobytek rodziny z Gminy Sosnówka. Arek, Kasia i ich dzieci Jaś i Ala w krótkiej chwili stracili zupełnie wszystko. Jest to rodzina, która zawsze wszystkim pomaga, ale dziś są przerażeni, bo utracili ukochany dom. Przyjaciele i znajomi rodziny nie czekali długo. Już na drugi dzień po tragedii na zrzutka.pl pojawił się wpis o tragedii i rozpoczęła się akcja zbierania pieniędzy na remont i odbudowę domu zniszczonego pożarem.

Czytaj więcej »

Wieści z Unii: Lasy płoną już w całej Europie

Coraz więcej państw europejskich boryka się z problemem pożarów lasów – wynika ze sprawozdania KE za ubiegły rok. – Co godzinę tracimy lasy o powierzchni odpowiadającej 800 boiskom piłkarskim – alarmuje komisarz Karmenu Vella. W 2018 r. najwięcej pożarów na obszarach leśnych o powierzchni co najmniej 30 hektarów odnotowano we Włoszech, Portugalii, Wielkiej Brytanii i Szwecji.

Czytaj więcej »

Reklama