Reklama

Biała Podlaska: Seniorska aktywna lekcja gry na gitarze z prezydentem Litwiniukiem (galeria)

Bialscy seniorzy aktywnie i twórczo spędzają wolny czas, dowodząc, że nigdy nie jest za późno na rozwój nowych pasji i odkrywanie talentów.

Dziś seniorzy z sekcji gitarowej klubu CZAS mieli lekcje z prezydentem Michał Litwiniukiem. Podkreślili, że takie zajęcia mają dla nich przede wszystkim znaczenie terapeutyczne, dając możliwość treningu umysłu i ciała. Klub działa dzięki współpracy PCK z Urzędem Miasta Biała Podlaska i Bialskim Centrum Kultury im. Bogusława Kaczyńskiego i rozwija swoją ofertę dzięki współdziałaniem z jednostkami podległymi Urzędowi Miasta.

Klub CZAS daje seniorom możliwość uczestnictwa w zajęciach z czterech bloków tematycznych – Zdrowy Senior, Eko senior, Senior rozwijający się, Spokój Seniora. To zajęcia z dietetyki, nordic walking, zajęcia rękodzielnicze, gimnastykę, samoobronę, basen, zajęcia wokalno-muzyczne, zajęcia edukacyjne, gry i zabawy rozwijające sprawność intelektualną, zajęcia komputerowe, językowe, historyczne spotkania z ciekawymi ludźmi, spacery, wycieczki dwu i trzydniowe, wspólne wyjścia do kina i teatru, obchodzenie świąt, uroczystości i spotkania integracyjne. Oprócz tego seniorzy korzystają z bezpłatnych porad psychologa i prawnika.

materiał: Urząd Miasta Biała Podlaska
tekst: Gabriela Kuc-Stefaniuk rzecznik prasowy Prezydenta Miasta Biała Podlaska
opracowanie: Gwalbert Krzewicki

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Share on facebook
Udostępnij
Share on twitter
Wyślij tweeta
Share on email
Wyślij e-mailem

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz podobne artykuły

Reklama