Reklama

Województwo: Funkcjonariusze Straży Granicznej odzyskali części pochodzące z kradzionego Porsche

Funkcjonariusze z Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej podczas kontroli prowadzonych na terenie drogowych przejść granicznych odzyskują nie tylko skradzione pojazdy ale także części samochodowe pochodzące z przestępstwa. W poniedziałek (21 października br.) funkcjonariusze SG z Dorohuska ujawnili, podczas prowadzonej kontroli, nielegalne części z samochodu marki Porsche Cayenne.

Ujawniony towar w samochodzie dostawczym, próbował wywieźć z kraju na Ukrainę 40 – letni ob. Ukrainy.  Podczas prowadzonej odprawy, funkcjonariusze SG postanowili w sposób szczegółowy skontrolować przestrzeń ładunkową pojazdu, gdzie znajdowały się m.in. elementy karoserii, silnik, skrzynia biegów oraz wyposażenie wnętrza z pojazdu marki Porsche Cayenne. Wstępnie ustalono, iż części te pochodzą z pojazdu utraconego na terytorium Andory. Do sprawy, w charakterze świadka, przesłuchano kierowcę pojazdu, którym przewożono nielegalny towar. Wartość odzyskanych i zabezpieczonych części, została wstępnie oszacowana na ok. 20 tys. zł.

Tylko od początku roku funkcjonariusze z Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej odzyskali pojazdy oraz podzespoły samochodowe o wartości ponad 17 mln zł.

materiał: Nadbużański Oddział Straży Granicznej
tekst / zdjęcia: por. SG Dariusz Sienicki, Rzecznik Prasowy Komendanta NOSG

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Share on facebook
Udostępnij
Share on twitter
Wyślij tweeta
Share on email
Wyślij e-mailem

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz podobne artykuły

Reklama