Reklama

Województwo: Funkcjonariusze Straży Granicznej odzyskali części pochodzące z kradzionego Porsche

Funkcjonariusze z Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej podczas kontroli prowadzonych na terenie drogowych przejść granicznych odzyskują nie tylko skradzione pojazdy ale także części samochodowe pochodzące z przestępstwa. W poniedziałek (21 października br.) funkcjonariusze SG z Dorohuska ujawnili, podczas prowadzonej kontroli, nielegalne części z samochodu marki Porsche Cayenne.

Ujawniony towar w samochodzie dostawczym, próbował wywieźć z kraju na Ukrainę 40 – letni ob. Ukrainy.  Podczas prowadzonej odprawy, funkcjonariusze SG postanowili w sposób szczegółowy skontrolować przestrzeń ładunkową pojazdu, gdzie znajdowały się m.in. elementy karoserii, silnik, skrzynia biegów oraz wyposażenie wnętrza z pojazdu marki Porsche Cayenne. Wstępnie ustalono, iż części te pochodzą z pojazdu utraconego na terytorium Andory. Do sprawy, w charakterze świadka, przesłuchano kierowcę pojazdu, którym przewożono nielegalny towar. Wartość odzyskanych i zabezpieczonych części, została wstępnie oszacowana na ok. 20 tys. zł.

Tylko od początku roku funkcjonariusze z Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej odzyskali pojazdy oraz podzespoły samochodowe o wartości ponad 17 mln zł.

materiał: Nadbużański Oddział Straży Granicznej
tekst / zdjęcia: por. SG Dariusz Sienicki, Rzecznik Prasowy Komendanta NOSG

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on email
Email

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zobacz podobne artykuły

Reklama

Ogłoszenie społeczne

Miejsce na Twoją reklamę: tel.605514474

Ogłoszenie społeczne

Popularne tematy

Reklama

Popularne tagi

Może cię również zainteresować

Województwo: Obiekty archeologiczne na granicy w Dorohusku

Przemyt kilkudziesięciu przedmiotów o charakterze zabytkowym, w tym m.in. monet, biżuterii i przedmiotów kultu religijnego, udaremnili funkcjonariusze KAS z kolejowego przejścia granicznego w Dorohusku. Nielegalnie wwożone do Polski dobra kultury, w tym obiekty archeologiczne, ukryte były w bagażu ukraińskiego pracownika obsługi pociągu relacji Kijów – Warszawa.

Czytaj więcej »

Reklama