Reklama

Wisznice: Otwarcie nowego budynku Komisariatu Policji (galeria)

Dzisiaj odbyło się uroczyste otwarcie nowej siedziby Komisariatu Policji w Wisznicach. W uroczystości wzięli udział: Sekretarz Stanu w MSWiA Pan Sylwester Tułajew, I Zastępca Komendanta Głównego Policji nadinsp. Dariusz Augustyniak, przedstawiciele samorządów, kadra kierownicza lubelskiego garnizonu na czele z Komendantem Wojewódzkim Policji w Lublinie insp. Robertem Szewcem. Sekretarz Stanu w MSWiA przekazał symboliczny klucz do nowego budynku komisariatu Komendantowi tej jednostki.

Wśród gości biorących udział w otwarciu nowej siedziby Komisariatu Policji w Wisznicach byli: Sekretarz Stanu w Ministerstwie Spraw Wewnętrznych i Administracji Pan Sylwester Tułajew, I Zastępca Komendanta Głównego Policji nadinsp. Dariusz Augustyniak, przedstawiciele samorządów, Dyrektor Wydziału Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego Lubelskiego Urzędu Wojewódzkiego Pan Andrzej Odyniec, przedstawiciele współpracujących z Policją służb mundurowych i instytucji, Wójt Gminy Wisznice Pan Piotr Dragan, a także kadra kierownicza lubelskiego garnizonu Policji na czele z Komendantem Wojewódzkim Policji w Lublinie – insp. Robertem Szewcem.

Uroczystość rozpoczęła się od złożenia meldunku Sekretarzowi Stanu w Ministerstwie Spraw Wewnętrznych i Administracji przez dowódcę uroczystości. Przybyłych gości powitał Komendant Miejski Policji w Białej Podlaskiej mł. insp. Grzegorz Pietrusik.

Za olbrzymie zaangażowanie, życzliwość oraz wielopłaszczyznowe wsparcie komendant podziękował m.in. radnym gm. Wisznice a także Wójtowi gm. Wisznice Panu Piotrowi Draganowi.

Sekretarz Stanu w Ministerstwie Spraw Wewnętrznych i Administracji Pan Sylwester Tułajew przekazał symboliczny klucz do nowego budynku Komisariatu Policji w Wisznicach Komendantowi tej jednostki – podinsp. Hubertowi Makarukowi. Policyjni kapelani dokonali poświęcenia komisariatu.

Oddawany dziś do użytku nowy budynek Komisariatu Policji w Wisznicach to jednopiętrowy obiekt administracyjno-biurowy o łącznej powierzchni ponad 670 m2. Jego budowa rozpoczęła się w 2017 roku. Środki na sfinansowanie budowy pochodziły ze środków budżetowych Policji, przyznanych w ramach Programu Modernizacji Policji. Budowę nowego obiektu wspomógł również Urząd Gminy Wisznice w ramach Wojewódzkiego Funduszu Wsparcia Policji. Nieruchomość pod budowę nowego obiektu Policji oraz pieniądze na opracowanie dokumentacji projektowej przekazał Wójt gm. Wisznice. Łączna wartość inwestycji to około 5 mln zł.

W nowym budynku jednostki znajdują się pomieszczenia biurowe wraz z pomieszczeniami technicznymi i socjalnymi, siłownią, poczekalnią z węzłem sanitarnym, dostosowanym dla osób niepełnosprawnych oraz pomieszczenia socjalne dla pracowników, kancelaria i składnica akt. Na działce znajduje się także budynek magazynowy oraz miejsca garażowe dla samochodów służbowych i miejsca postojowe dla interesantów i pracowników komisariatu. Stan etatowy komisariatu to 28 funkcjonariuszy.

Do tej pory, komisariat mieścił się przy ul. Kościelnej, w lokalu wybudowanym w latach 30-tych XX wieku. Dla pracujących tam funkcjonariuszy oraz odwiedzających komisariat interesantów warunki lokalowe były bardzo trudne. Odparzone tynki, zagrzybienie i zawilgocenie ścian, niedostateczna wentylacja pomieszczeń, czy wyeksploatowana kotłownia węglowa powodowały, że budynek nie spełniał obowiązujących wymogów technicznych, funkcjonalnych i użytkowych. Niewystarczająca ilość pomieszczeń biurowych, które dodatkowo występowały w mało funkcjonalnym układzie utrudniała pracę funkcjonariuszom. Ponadto na nieutwardzonej działce brakowało dostatecznej ilości miejsc parkingowych dla samochodów służbowych, pracowników i interesantów.

Dzięki tej nowej inwestycji, od dziś warunki pracy funkcjonariuszy i pracowników ulegną znacznej poprawie. Przełoży się to z pewnością na poziom obsługi mieszkańców.

Sekretarz Stanu w Ministerstwie Spraw Wewnętrznych i Administracji Pan Sylwester Tułajew pogratulował tej pięknej siedziby nowego komisariatu dziękując wszystkim policjantom za pracę i służbę na rzecz bezpieczeństwa mieszkańców pow. bialskiego. Następnie odczytał list Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji Pana Mariusza Kamińskiego, który skierował do funkcjonariuszy następujące słowa: …” Bardzo dziękuję Tym z Państwa, którzy na co dzień dbają o bezpieczeństwo mieszkańców Wisznic oraz sąsiednich gmin. Realizujecie niezwykle odpowiedzialne zadania, które wymagają poświęceń i nie zawsze są łatwe. Cieszę się, że obywatele wysoko oceniają formację, która ma tak piękną i długa tradycję… Nadrzędnym celem policjantów była i jest troska o bezpieczeństwo obywateli. Nie zapominajcie o tym wykonując swoje codzienne obowiązki…”.

Policjantom pełniącym służbę w nowym budynku komisariatu, a także mieszkańcom gminy Wisznice i powiatu bialskiego pogratulował I Zastępca Komendanta Głównego Policji nadinsp. Dariusz Augustyniak. Jak powiedział komendant, rok 2019 jest szczególny nie tylko z powodu jubileuszu 100-rocznicy powołania Policji. Jest to dobry rok dla naszej formacji pod względem inwestycyjnym, bo prawie 100 całkiem nowych policyjnych obiektów powstało w tym roku.

„…Dziękuję wszystkim, którzy dołożyli wszelkich starań, abyśmy mogli tu stać i otwierać ten nowoczesny budynek…” – powiedział Komendant Wojewódzki Policji w Lublinie insp. Robert Szewc. Słowa podziękowania skierował szczególnie do Ministra Sylwestra Tułajewa, za to, że jest wielkim orędownikiem bezpieczeństwa na terenie województwa lubelskiego. Za wkład w budowę komisariatu komendant podziękował także przedstawicielom samorządów oraz służb współpracujących z Policją.

Dyrektor Wydziału Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego Lubelskiego Urzędu Wojewódzkiego Pan Andrzej Odyniec życzył z kolei, by otwierany dziś nowy komisariat jak najdłużej posłużył pracującym w nim stróżom prawa. Z kolei Wójtowi gm. Wisznice podziękował za to, że w sposób właściwy rozumie, co oznacza bezpieczeństwo i czuje się również za nie odpowiedzialny.

Pan Piotr Dragan – Wójt Gminy Wisznice zapewnił wszystkich, że dzięki pracy funkcjonariuszy, mieszkańcy gminy czują się tu bezpiecznie. W imieniu swoim i całej społeczności pogratulował nowej siedziby komisariatu.

(galeria KWP)

materiał: Komenda Miejska Policji w Białej Podlaskiej
tekst Barbara Salczyńska-Pyrchla KMP
zdjęcia: Barbara Salczyńska-Pyrchla KMP / Gwalbert Krzewicki
opracowanie: Gwalbert Krzewicki

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on email
Email

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zobacz podobne artykuły

Reklama

Ogłoszenie społeczne

Miejsce na Twoją reklamę: tel.605514474

Ogłoszenie społeczne

Popularne tematy

Reklama

Popularne tagi

Może cię również zainteresować

Biała Podlaska: Święto Służby Cywilnej bialskiej policji i najbardziej rozpoznawalni dzielnicowi (film) (galeria)

W miniony piątek w bialskiej komendzie odbyła się uroczysta zbiórka z okazji Dnia Służby Cywilnej. W tym wyjątkowym dniu Komendant Miejski Policji w Białej Podlaskiej mł. insp. Grzegorz Pietrusik wraz z kadrą kierowniczą podziękował pracownikom Policji za profesjonalizm oraz rzetelną pracę na rzecz jednostki. Podczas uroczystości wręczone zostały też listy gratulacyjne dla „najbardziej rozpoznawalnego dzielnicowego powiatu bialskiego” oraz dzielnicowych, którzy zwyciężyli w poszczególnych komisariatach.

Czytaj więcej »

Biała Podlaska: Bialski Bohater w mundurze

Wczoraj w siedzibie Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji odbyła się uroczystość wręczenia odznaczeń funkcjonariuszom Policji, którzy w szczególny sposób, niejednokrotnie z narażeniem własnego zdrowia i życia oraz w czasie wolnym od służby nieśli pomoc innym ludziom. Wśród odznaczonych znalazł się również funkcjonariusz KMP w Białej Podlaskiej sierż. szt. Krzysztof Iwan.

Czytaj więcej »

Biała Podlaska: Spotkanie policjantów ze słuchaczami bialskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku

Wczoraj policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Białej Podlaskiej spotkali się ze słuchaczami Uniwersytetu Trzeciego Wieku Państwowej Szkoły Wyższej. Tematem spotkania było szeroko pojęte bezpieczeństwo osób starszych jako niechronionych uczestników ruchu drogowego. Seniorom przybliżono również funkcjonowanie aplikacji Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa. Spotkania z seniorami to kolejna, obok spotkań z młodzieżą, forma profilaktyki społecznej stosowana przez bialską Policję.

Czytaj więcej »

Reklama