Reklama

Konstantynów: Święto pieczonego ziemniaka w Komarnie Kolonii (film)

21 września w remizie OSP w Komarnie Kolonii (gm. Konstantynów)  odbyło się  Święto Pieczonego Ziemniaka. Organizatorami wydarzenia było Koło Gospodyń Wiejskich w Komarnie Kolonii we współpracy z KGW z terenu Gminy Konstantynów.

Wśród atrakcji znalazły się występy artystyczne, gry i zabawy dla dzieci. Nie mogło zabraknąć degustacji potraw z ogniska w tym oczywiście pieczonego ziemniaka z ogniska.

– To był już nasz pomysł od dawna. Spotkaliśmy się i uzgodniliśmy, że każdy coś zrobi i zorganizujemy taką imprezę w Komarnie. Potańczymy, pośpiewamy i podegustujemy. Zrobiliśmy babkę ziemniaczaną, kartacze i placki ziemniaczane – tłumaczy Danuta Szewczuk, przewodnicząca KGW w Komarnie Kolonii.

– Zaangażowane zostały wszystkie koła gospodyń wiejskich i koła aktywnych kobiet z terenu gminy. Wszyscy są razem, każdy chce się zaprezentować, każdy przygotował swoje potrawy z ziemniaka i myślę jest to fajny moment, żeby sobie poświętować, mile spędzić czas. Takich imprez w naszych środowiskach bardzo potrzeba i cieszę się, że był impuls do tego, żeby można było przeżyć wspólnie to sobotnie popołudnie – mówi wójt gminy Konstantynów Romuald Murawski.

materiał: gmina Konstantynów
film / zdjęcie: Małgorzata Mieńko

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Share on facebook
Udostępnij
Share on twitter
Wyślij tweeta
Share on email
Wyślij e-mailem

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz podobne artykuły

Reklama