Reklama

VII Powiatowa Olimpiada Wiedzy o Zdrowiu Psychicznym (film)

10 października w dniu Światowego Dnia Ochrony Zdrowia Psychicznego w Liceum Ogólnokształcącym w Międzyrzecu Podlaskim odbył się finał powiatowy VII Regionalnej Olimpiady Wiedzy o Zdrowiu Psychicznym. Olimpiada adresowana była do uczniów szkół ponadpodstawowych z powiatu bialskiego.

Głównym celem olimpiady jest rokrocznie poszerzenie wiedzy i wzrost świadomości w zakresie zdrowia psychicznego, sprzyjający kształtowaniu nawyków prozdrowotnych, lepszemu rozumieniu natury zaburzeń i zwalczaniu stereotypów w tym zakresie, zgodnie z założeniami Narodowego Programu Ochrony Zdrowia Psychicznego.

– W etapie szkolnym w olimpiadzie wzięło udział ponad 90 osób. Etap ten wyłonił 16 laureatów do etapu powiatowego. Z dzisiejszego etapu trzy osoby zostaną zakwalifikowane do etapu regionalnego, który odbędzie się w Parczewie 24 października – tłumaczy Anna Jureczek, koordynator powiatowy Olimpiady o Zdrowiu Psychicznym.

Największą wiedzą o zdrowiu psychicznym wykazała się Izabela Kozłowiec uczennica międzyrzeckiego Liceum Ogólnokształcącego. Drugie miejsce zajął Rafał Stepulak uczeń LO w Międzyrzecu. Na trzecim miejscu uplasowała się Magdalena Krzymowska uczennica Zespołu Szkół w Janowie Podlaskim. To oni powalczą z innymi uczniami z powiatów łukowskiego, parczewskiego, włodawskiego, lubartowskiego i ryckiego w etapie regionalnym.

materiał: powiat bialski / Międzyrzec Podlaski miasto
film / zdjęcie: Małgorzata Mieńko / Tomasz Łukaszuk

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Share on facebook
Udostępnij
Share on twitter
Wyślij tweeta
Share on email
Wyślij e-mailem

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Czytaj więcej o:

Reklama

Zobacz podobne artykuły

Reklama