Reklama

Oficjalne otwarcie Samorządowego Żłobka w Ciciborze Dużym (film)

08 października żłobek w Ciciborze Dużym (gm. Biała Podlaska) rozpoczął oficjalnie swoją działalność. Placówka zapewnia 19 miejsc dla dzieci do lat 3. Inwestycja była możliwa dzięki pozyskanemu dofinansowaniu przez gminę w ramach programu „MALUCH +” w łącznej wysokości 462.140 zł.

– Bardzo się cieszymy, że w dniu dzisiejszym przychodzi nam otwierać takie miejsce, że w największej gminie nie tylko powiatu bialskiego, ale jednej z największych gmin województwa lubelskiego, są otwierane kolejne takie punkty i gratulujemy tego władzom samorządowym – mówi Robert Gmitruczuk, wicewojewoda lubelski.

– Jest to wydarzenie dla całej gminy, zarówno dla władz gminy, która w ten sposób, budując żłobek podnosi standard życia mieszkańców na wyższy poziom, ale też dla samych mieszkańców, którzy mogą pogodzić swoją aktywność zawodową z zapewnieniem opieki swoim dzieciom, aż do momentu, kiedy pójdą do przedszkola – wyjaśnia Sławomir Adach, dyrektor Samorządowego Żłobka w Ciciborze Dużym.

– Inwestycja została wykonana w trybie ekspresowym, bo od decyzji o budowie, projektowanie wykonane w ciągu jednego miesiąca, wykonanie inwestycji w ciągu dwóch miesięcy i dzisiaj przecięcie wstęgi i uroczyste wprowadzenie maluszków do tego żłobka. Wychodzimy na przeciw zapotrzebowaniom społecznym oraz postulatom, jakie mieszkańcy do nas zgłaszają. W naszej gminie śmiem twierdzić, że wychowanie przedszkolne jest spełnione. Rodzice mogą śmiało wracać do swojej pracy – mówi wójt gminy Biała Podlaska Wiesław Panasiuk.

materiał: gmina Biała Podlaska / inwestycje
film / zdjęcie: Małgorzata Mieńko / Tomasz Łukaszuk / Mariusz Maksymiuk

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Share on facebook
Udostępnij
Share on twitter
Wyślij tweeta
Share on email
Wyślij e-mailem

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Czytaj więcej o:

Reklama

Zobacz podobne artykuły

Reklama