Reklama

Terespol: Klub Olimpijczyka na Ogólnopolskim Sejmiku (galeria)

Dwa dni, od 18 do 19.10.2019 r. trwał Ogólnopolski Sejmik Klubów Olimpijczyka w Poznaniu. Jedynym reprezentantem woj. lubelskiego był Klub Olimpijczyka działający przy Akademickim Liceum Ogólnokształcącym w Terespolu.

Pierwszego dnia uczestnicy wysłuchali wykładu prof. dr hab. Wojciecha Lipońskiego „Zapomniane kultury sportu”. O upadku ideałów podczas Igrzysk Olimpijskich mówił Szymon Ziółkowski. Prof. Ryszard Wryk przedstawił „Narodziny ruchu Olimpijskiego w Polsce”. Obradom towarzyszyła przepiękna wystawa „100 lat Sportu Polskiego w medalierstwie”. Krystyna Pucer, reprezentująca Klub Olimpijczyka z Terespola przedstawiła prezentację pokazującą działalność Klubu i formy krzewienia idei olimpijskiej. Prezentacja spotkała się z dużym zainteresowaniem, zwłaszcza różnorodność działań skierowanych bezpośrednio do młodzieży.

Przewodnicząca Klubu, na pamiątkę spotkania wręczyła Szymonowi Ziółkowskiemu anioła wykonanego w Miejskim Ośrodku Kultury. Wieczorem uczestnicy spotkali się na koncercie w Blue Note „Joanna Dudkowska Band feat. Chuc Frazier. Drugi dzień rozpoczął się od zwiedzania Term Maltańskich i Toru Regatowego Malta. Oba obiekty są na światowym poziomie i robią olbrzymie wrażenie. Na Międzynarodowych Targach Poznańskich obserwowaliśmy „od kuchni” przygotowania do XX Maratonu Poznańskiego

materiał: Terespol miasto
zdjęcia: Krystyna Pucer
opracowanie: Gwalbert Krzewicki

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on email
Email

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zobacz podobne artykuły

Reklama

Reklama

Reklama

Popularne tematy

Reklama

Popularne tagi

Może cię również zainteresować

Sportowcy i działacze z Terespola na Gali 100 lecia PKOL w Warszawie

W sobotę, 26 października 2019 r. w warszawskim Teatrze Wielkim – Operze Narodowej odbyła się uroczysta Gala z okazji 100-lecia powstania Polskiego Komitetu Olimpijskiego. Gośćmi specjalnymi byli: polscy medaliści olimpijscy, Prezydent RP Andrzej Duda, Prezydent MKOl Thomas Bach, Prezydent Stowarzyszenia Europejskich Komitetów Olimpijskich Janez Kocijańcić, Minister Sportu.

Czytaj więcej »

Terespol: Nowe kierunki kształcenia w ALO i PSW! (film)

Planowana współpraca w zakresie promocji oraz rozwoju rynku usług transportowo-logistycznych i efektywnego wzmacniania kolejowego potencjału regionu, znalazła swój finał w postaci uroczystego podpisania listu intencyjnego pomiędzy PKP CARGO Centrum Logistyczne Małaszewicze” Sp. z o.o. z siedzibą w Małaszewiczach, Państwową Szkołą Wyższą im. Papieża Jana Pawła II w Białej Podlaskiej i Akademickim Liceum Ogólnokształcącym w Terespolu PSW im. Papieża Jana Pawła II w Białej Podlaskiej. Niebawem film z wydarzenia!!

Czytaj więcej »

Reklama