Reklama

Terespol: Klub Olimpijczyka na Ogólnopolskim Sejmiku (galeria)

Dwa dni, od 18 do 19.10.2019 r. trwał Ogólnopolski Sejmik Klubów Olimpijczyka w Poznaniu. Jedynym reprezentantem woj. lubelskiego był Klub Olimpijczyka działający przy Akademickim Liceum Ogólnokształcącym w Terespolu.

Pierwszego dnia uczestnicy wysłuchali wykładu prof. dr hab. Wojciecha Lipońskiego „Zapomniane kultury sportu”. O upadku ideałów podczas Igrzysk Olimpijskich mówił Szymon Ziółkowski. Prof. Ryszard Wryk przedstawił „Narodziny ruchu Olimpijskiego w Polsce”. Obradom towarzyszyła przepiękna wystawa „100 lat Sportu Polskiego w medalierstwie”. Krystyna Pucer, reprezentująca Klub Olimpijczyka z Terespola przedstawiła prezentację pokazującą działalność Klubu i formy krzewienia idei olimpijskiej. Prezentacja spotkała się z dużym zainteresowaniem, zwłaszcza różnorodność działań skierowanych bezpośrednio do młodzieży.

Przewodnicząca Klubu, na pamiątkę spotkania wręczyła Szymonowi Ziółkowskiemu anioła wykonanego w Miejskim Ośrodku Kultury. Wieczorem uczestnicy spotkali się na koncercie w Blue Note „Joanna Dudkowska Band feat. Chuc Frazier. Drugi dzień rozpoczął się od zwiedzania Term Maltańskich i Toru Regatowego Malta. Oba obiekty są na światowym poziomie i robią olbrzymie wrażenie. Na Międzynarodowych Targach Poznańskich obserwowaliśmy „od kuchni” przygotowania do XX Maratonu Poznańskiego

materiał: Terespol miasto
zdjęcia: Krystyna Pucer
opracowanie: Gwalbert Krzewicki

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Share on facebook
Udostępnij
Share on twitter
Wyślij tweeta
Share on email
Wyślij e-mailem

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz podobne artykuły

Reklama