Reklama

Korobeczka – wielki finał!! (zaproszenie)

Projekt „Korobeczka” realizowany przez Zespół Pieśni i Tańca „Podlasie” w ramach Programu EtnoPolska 2019 Narodowego Centrum Kultury po dwóch miesiącach pracy zmierza do wielkiego Finału. W środę 23 października w Auli ROBiR AWF w trzech koncertach zaprezentują się grupy taneczne z całego regionu. O godz. 10.00 rozpoczną się „Helenki” czyli prezentacje przedszkolaków. Od godz. 11.30 w repertuarze tańców i zabaw podlaskich na scenie pojawią się dzieci i młodzież szkolna. Koncert Finałowy Zespołu Pieśni i Tańca Podlasie z udziałem orkiestry kameralnej oraz zaproszonych gości odbędzie się o godz. 18.00.

W koncercie tym obok Podlasia zaprezentują się między innymi: Zespół Pieśni i Tańca „Łukowiacy”, Zespół Pieśni i Tańca „Podlasiacy”, Młodzieżowa Grupa Taneczna „Macierzanka” oraz Zespół Pieśni i Tańca „Drelowiacy” W ostatnich dwóch tygodniach Zespół Pieśni i Tańca „Podlasie” zrealizował 14 koncertów, a podlaskie tańce i zabawy także podczas warsztatów mogły poznawać dzieci i młodzież w wybranych miejscowościach powiatu bialskiego. Łącznie we wszystkich przedsięwzięciach udział wzięło 3500 osób, a kilkanaście grup tanecznych zaprezentuje efekty swojej pracy podczas planowanych 23 października koncertów finałowych.

Współpraca: Akademia Wychowania Fizycznego Filia w Białej Podlaskiej, Fundacja Korzenie i Skrzydła – Pani Aniela Halczuk Dofinansowano ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach Programu EtnoPolska 2019

materiał: AWF Biała Podlaska
tekst zdjęcia: Marcin Bochenek
opracowanie: Gwalbert Krzewicki

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Share on facebook
Udostępnij
Share on twitter
Wyślij tweeta
Share on email
Wyślij e-mailem

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz podobne artykuły

Reklama