Reklama

Konstantynów: Kulinarnie i sportowo w Gnojnie (galeria)

Stowarzyszenie Nadbużańskie Dwory i Pensjonaty zaprosiło na kolejne z cyklu wydarzenie pn. "Impreza Kulinarno – Sportowa – sposobem na aktywizację społeczności lokalnej". Po Międzyrzecu Podlaski i Pałacu w Cieleśnicy tym razem odbyła się ona w sobotę 19 października w Schronisku Młodzieżowym w Gnojnie. Niebawem film z wydarzenia!

– Impreza Kulinarno – Sportowa – sposobem na aktywizację społeczności lokalnej jest imprezą interaktywną. Znany polski kucharz pochodzenia francuskiego David Gaboriaud, zgłębia tajniki zdrowego żywienia, jak również zaprosił do wspólnego gotowania osoby z publiczności. Dziś, tak jak staraliśmy się to robić w Międzyrzecu i Cieleśnicy głównymi bohaterami kulinarnych zmagań są produkty lokalne, regionalne. Ziemniak, miód, zioła. To ważny aspekt całego projektu. Drzemią w lokalnych produktach i umiejętnościach mieszkańców Południowego Podlasia i Ziemi Nadbużańskiej ogromne możliwości. Staramy się je promować! – mówi Mariusz Kostka, prezes Bialskopodlaskiej Lokalnej Grupy Działania.

Okolice Bugu to znakomite i niepowtarzalne miejsce. My, właściciele dworków i pensjonatów już to odkryliśmy. Nadal jednak jest miejsce dla niewielkich, rodzinnych ośrodków agroturystycznych. Wystarczą dwa – trzy pokoje gościnne i już można uzyskać dodatkowe dochody. To może być znaczący zastrzyk gotówki dla mieszkających tu ludzi. Dodatkowo, aby smacznie zjeść i wypoczywać czynnie należy zapewnić turystom z Warszawy czy innych wielkich miast dostęp do lokalnych, zdrowych produktów spożywczych ale i umożliwić spędzenie czasu na rowerze, w kajaku czy tak jak dziś, zaproponowaliśmy przejście trasy nordic walking z kijkami. To w sumie też nie wiele kosztuje. Bo atrakcyjne, malownicze tereny mamy pod nosem. Poprzez tego typu imprezy staramy się aktywizować zarówno mieszkańców lokalnie ale i docierać z naszymi możliwościami na wielkie rynki Warszawy czy Łodzi. Przygotujmy się do tego, że po oddaniu obiecanych nowych dróg, dojazd na tereny nadbużańskie stanie się jeszcze szybszy i wygodniejszy. A tereny te i ich mieszkańcy zapraszają do siebie! – mówi Zbigniew Aftaruk, właściciel Dworu Zaścianek w Borsukach.

Uczestnicy imprezy mogli uczestniczyć w rajdzie nordic walking po okolicy. Na koniec wystąpił zespół Chłopcy z bandu z Siemiatycz.

Projekt finansowany jest z funduszy unijnych PROW 2014-2020 w ramach realizacji Strategii Rozwoju Lokalnego Bialskopodlaskiej Lokalnej Grupy Działania.

 

 

materiał: Radio Biper Konstantynów
temat: Konstantynów gmina / Nadbużańskie Dwory i Pensjonaty / Gnojno
opracowanie: Radio Biper

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Share on facebook
Udostępnij
Share on twitter
Wyślij tweeta
Share on email
Wyślij e-mailem

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Czytaj więcej o:

Reklama

Artykuł sponsorowany >>

Artykuł sponsorowany >>

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama