Reklama

Biała Podlaska: Dzień Papieski z harcerzami (galeria)

Z okazji Dnia Papieskiego Prezydent Michał Litwiniuk złożył kwiaty pod pomnikiem Jana Pawła II przy kościele św. Antoniego. Wydarzenie miało miejsce wczoraj, 16 października. W uroczystości wzięli udział uczniowie, dyrekcja i nauczyciele Szkoły Podstawowej nr 9 im. Świętej Jadwigi Królowej. To w murach tej szkoły jeszcze do czerwca br. funkcjonowało gimnazjum im. Jana Pawła II.

Kilka słów o św. Janie Pawle II skierował do zebranych gwardian, br. Bogdan Augustyniak. – Dziś, tak jak każdego dnia należy się nam wszystkim kierować prawdą zawartą w słowach Wielkiego Papieża – Polaka. Być może, część z jego nauk jest trudna w pierwszej chwili do zrozumienia ale jest uniwersalna. Dziś zapamiętajmy jedno z najważniejszych przekazów papieża: Wymagajcie od siebie choćby inni od was nie wymagali”! – mówił gwardian, brat Bogdan Augustyniak.

Dzień Papieski obchodzony jest w tym roku w 41 rocznicę wyboru kardynała Karola Wojtyły na papieża, w dniu 16 października 1978 na zwołanym po śmierci Jana Pawła I drugim konklawe w ósmym głosowaniu. Kard. Karol Wojtyła został wybrany na papieża i przybrał imię Jana Pawła II. Według szacunków jego kandydaturę poparło 103 kardynałów na 111 głosujących. Niebawem film z wydarzenia!!


materiał: Radio Biper Biała Podlaska
temat: Dzień Papieski
zdjęcia, tekst i opracowanie: Gwalbert Krzewicki

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on email
Email

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zobacz podobne artykuły

Reklama

Ogłoszenie społeczne

Miejsce na Twoją reklamę: tel.605514474

Ogłoszenie społeczne

Popularne tematy

Reklama

Popularne tagi

Może cię również zainteresować

XII edycja akcji charytatywnej “Książka pod choinkę” w bialskiej bibliotece (zaproszenie)

Filia nr 6 Miejskiej Biblioteki Publicznej w Białej Podlaskiej zaprasza do wzięcia udziału w XII edycji Akcji Charytatywnej “Książka pod choinkę”. Jej celem jest zbiórka książek, które trafią jako prezent dla dzieci i młodzieży z domów dziecka w Maniach, Szachach, Komarnie i Janowie Podlaskim. Książki można przynosić do Filii nr 6 przy ulicy Orzechowej 34 w Białej Podlaskiej do 20 grudnia 2019 r.

Czytaj więcej »

Sport: Tadeusz Makaruk – trener lekkoatletów z Klubu AZS odznaczony Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski

Z udziałem Prezydenta RP Andrzeja Dudy,  szefów World Athletics Lorda Sebastiana Coe i European Athletics – Sveina Arne Hansena, Prezydenta WADA (Światowa Organizacja Antydopingowa) Witolda Bańki,  odbyła się w miniony piątek 15 listopada br. w stołecznym hotelu Sofitel Victoria –  Gala 100-lecia Polskiego Związku Lekkiej Atletyki, najstarszego, polskiego stowarzyszenia sportowego,  założonego  11 października 1919 roku  w  Krakowie.

Czytaj więcej »

Reklama