Reklama

Biała Podlaska: Dzień Papieski z harcerzami (galeria)

Z okazji Dnia Papieskiego Prezydent Michał Litwiniuk złożył kwiaty pod pomnikiem Jana Pawła II przy kościele św. Antoniego. Wydarzenie miało miejsce wczoraj, 16 października. W uroczystości wzięli udział uczniowie, dyrekcja i nauczyciele Szkoły Podstawowej nr 9 im. Świętej Jadwigi Królowej. To w murach tej szkoły jeszcze do czerwca br. funkcjonowało gimnazjum im. Jana Pawła II.

Kilka słów o św. Janie Pawle II skierował do zebranych gwardian, br. Bogdan Augustyniak. – Dziś, tak jak każdego dnia należy się nam wszystkim kierować prawdą zawartą w słowach Wielkiego Papieża – Polaka. Być może, część z jego nauk jest trudna w pierwszej chwili do zrozumienia ale jest uniwersalna. Dziś zapamiętajmy jedno z najważniejszych przekazów papieża: Wymagajcie od siebie choćby inni od was nie wymagali”! – mówił gwardian, brat Bogdan Augustyniak.

Dzień Papieski obchodzony jest w tym roku w 41 rocznicę wyboru kardynała Karola Wojtyły na papieża, w dniu 16 października 1978 na zwołanym po śmierci Jana Pawła I drugim konklawe w ósmym głosowaniu. Kard. Karol Wojtyła został wybrany na papieża i przybrał imię Jana Pawła II. Według szacunków jego kandydaturę poparło 103 kardynałów na 111 głosujących. Niebawem film z wydarzenia!!


materiał: Radio Biper Biała Podlaska
temat: Dzień Papieski
zdjęcia, tekst i opracowanie: Gwalbert Krzewicki

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Share on facebook
Udostępnij
Share on twitter
Wyślij tweeta
Share on email
Wyślij e-mailem

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Czytaj więcej o:

Reklama

Zobacz podobne artykuły

Reklama