Reklama

Biała Podlaska: Liceum Kraszewskiego z nowym sztandarem! (galeria)

Dziś, w I Liceum Ogólnokształcącym im. J.I. Kraszewskiego w Białej Podlaskiej miało miejsce wyjątkowe wydarzenie. Społeczność szkoły i miasta zapamięta je przynajmniej na najbliższe 50 - 60 lat. Mowa o wprowadzeniu i przekazaniu w murach szkolnych nowego sztandaru. Dlaczego minimum pół wieku głośno będzie o dniu 15 października 2019 roku? Pół wieku służył bowiem społeczności Kraszewskiego sztandar dziś uroczyście wyprowadzony. Takie wydarzenia nie odbywają się codziennie. Takie wydarzenia tworzą historię!

Niebawem film a w nim wypowiedzi zarówno dyrektora liceum Ireneusza Szubarczyka jak i prezydenta miasta Biała Podlaska Michała Litwiniuka. W materiale filmowym także wypowiedzi zaproszonych gości którzy przybyli aby uświetnić swoją osobą uroczystość. Znajdziemy też wypowiedź przedstawiciela Rady Rodziców. To w sumie oni, byli absolwenci i kilka zapalonych nauczycielek wpadło na pomysł wymiany sztandaru po blisko 60-ciu latach służenia podczas dotychczasowych uroczystości szkolnych, miejskich, instytucjonalnych i społecznych – starego sztandaru.

Wśród gości nie zabrakło były dyrektorów szkoły, nauczycieli emerytów, dyrektorów instytucji współpracujących, przedstawicieli związków zawodowych i księży. Nie zabrakło też byłych absolwentów i rodziców obecnych uczniów.

Uroczystość wprowadzenia nowego sztandaru szkoły zbiegła się ze szkolnym Dniem Edukacji Narodowej. Ślubowanie, już na nowy sztandar złożyli zarówno uczniowie liceum jako reprezentanci całej społeczności licealnej ale i delegacja uczniów klas pierwszych.

Uroczystość wyjątkowa. W tym roku oprócz sztandaru postaraliśmy się o odnowienie popiersia naszego patrona i cokołu na którym spoczywa popiersie Kraszewskiego w naszej szkole. Sztandar jest takim uwieńczeniem wszystkich inicjatyw z patronem szkoły związanych. Stary sztandar po kilkudziesięciu latach służby znajdzie się w naszej sali pamięci. Nadal będzie honorowany i nie wyobrażam sobie aby został zapomniany. Z dumą prezentowały go dziesiątki roczników naszych absolwentów, stary sztandar ma w sobie ogromną moc historii. Nowy sztandar, dziś z szacunkiem i pełną czcią wprowadzony do szkoły, oddanie mu pełni honorów i dokonanie pierwszych ślubowań, samo jego powstanie i ufundowanie to już włożenie wielu osób swojego serca, pracy, czasu i funduszy w jego powstanie. Nowy sztandar już ma w sobie serce szkoły, serce liceum, serce Kraszewskiego. Nowy sztandar już ma w sobie część naszych serc całej społeczności Liceum Kraszewskiego. – mówił naszej redakcji dyrektor Ireneusz Szubarczyk.

 

materiał: Radio Biper Biała Podlaska
temat: I Liceum Ogólnokształcące im. J.I. Kraszewskiego
opracowanie: Radio Biper

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Share on facebook
Udostępnij
Share on twitter
Wyślij tweeta
Share on email
Wyślij e-mailem

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz podobne artykuły

Reklama