Reklama

Wybory 2019 – frekwencja do godz. 17:00

46,16% to frekwencja z godziny 17:00 w mieście Biała Podlaska. Na łączną liczbę uprawnionych do głosowania w stałych obwodach wyborczych 43.864 mieszkańców miasta, wydano do godz. 17.00 - 20.262 karty do głosowania. W Powiecie Bialskim frekwencja jest już niższa i wyniosła na godz. 17:00 - 45,08% uprawnionych do głosowania

W Białej Podlaskiej najwyższą frekwencję do godz. 17:00 odnotowano w obwodzie nr 6, Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 2, ul. Leszczynowa 16, 52,64%. Najniższa frekwencja zanotowana została w obwodzie nr 27, POL-Kres Edwood, ul. Łomaska38,08%.

Na terenie miast i gmin Powiatu Bialskiego uprawnionych do głosowania jest 88.040 osób. Do godziny 17:00 oddało swój głos 39.816 mieszkańców powiatu, średnia wynosi 45.08% głosów.

Najniższa frekwencja notowana jest na terenie Gminy Sławatycze, o godz. 17.00 wyniosła ona 40,14%, najwyższa w Gminie Rossosz odpowiednio 50,11%. Jeśli chodzi o miasta to w Terespolu do 17:00 oddało swój głos 45,31% uprawnionych, w Międzyrzecu Podlaskim frekwencja w tym samym czasie wyniosła 46,47%.

Wysoka frekwencja, oprócz Rossosza zanotowana została także w gminach: Biała Podlaska, Janów Podlaski i Międzyrzec Podlaski.
Najniższe frekwencje notują oprócz wspomnianej już gminy Sławatycze także gminy: Łomazy, Sosnówka i Rokitno.

 

materiał: Państwowa Komisja Wyborcza w Warszawie
opracowanie: Radio Biper

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on email
Email

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zobacz podobne artykuły

Reklama

Reklama

Reklama

Popularne tematy

Reklama

Popularne tagi

Może cię również zainteresować

Wieści z Unii: Zakręcić się wokół Unii

Kolejny już, współorganizowany przez Przedstawicielstwo Regionalne Komisji Europejskiej we Wrocławiu, Dialog Obywatelski zdominowała tematyka działań Unii Europejskiej mających przeciwdziałać zmianom klimatycznym oraz oferta UE dla młodych. Te tematy zainteresowały biorącą udział w spotkaniu z unijnymi ekspertami młodzież z Wrocławia, Opolszczyzny i Śląska najbardziej.

Czytaj więcej »

Biała Podlaska: Prezydent dziękuje za udział w wyborach

– Przede wszystkim dziękuję społeczności naszego miasta za udział w wyborach. Nie mamy jeszcze oficjalnych wyników, natomiast biorąc pod uwagę duże prawdopodobieństwo tej wygranej, chcę złożyć gratulacje znakomitego wyniku liderowi wyścigu wyborczego, naszemu doktorowi Riadowi Haidarowi. – mówi Michał Litwiniuk, prezydent Białej Podlaskiej.

Czytaj więcej »

Reklama