Reklama

Leśna Podlaska: Dzień Pieczonego Ziemniaka w Worgulach (galeria)

Wójt gminy Leśna Podlaska oraz Gminny Ośrodek Kultury w Leśnej Podlaskiej Filia w Worgulach zaprosili dziś (12 października) na Dzień Pieczonego Ziemniaka w świetlicy w Worgulach. W programie znalazła się cześć artystyczna, quiz o ziemniaku, konkurs na ziemniaka cudaka dla dzieci, rozstrzygnięcie konkursu na "Potrawę z ziemniaka", degustacja potraw konkursowych oraz wspólne biesiadowanie. Niebawem film z wydarzenia!

W części artystycznej zaprezentowali się: grupa animatorek z GOK Leśna Podlaska, Wiktoria Szczepanowska, Dziecięcy Zespół Wokalny działający przy leśniańskim GOK, zespół Sitniczanie i zespół Leśnianki.

Komisja organizowanego przez Gminny Ośrodek Kultury w Leśnej Podlaskiej konkursu kulinarnego pt. “Potrawa z ziemniaka” w składzie: przewodnicząca Krystyna Golian i członkinie: Aleksandra Melaniuk i Jadwiga Panasiuk dokonała oceny potraw dostarczonych na konkurs.

Celem konkursu było: aktywizacja społeczności lokalnej zmierzająca do zachowania i wykorzystania dziedzictwa kulinarnego obszaru, popularyzacja i promowanie potraw z ziemniaka, wymiana doświadczeń, zebranie przepisów i receptur na potrawy z ziemniaka.

Komisja przy ocenie potraw brała pod uwagę: walory smakowe, wygląd i estetykę podania potraw oraz zgodność z tematem. W konkursie udział wzięło 11 uczestników z terenu gminy: organizacje pozarządowe, osoby fizyczne oraz zespoły śpiewacze.

Decyzją komisji przyznano:
1. miejsce Alicja Jaroszuk z Worgul, za filet z kurczaka w wiórkach ziemniaczanych.
2. miejsce Stowarzyszenie Koło Gospodyń Wiejskich z Nosowa, za filet ziemniaczany.
3. miejsce Stowarzyszenie “Razem Lepiej” z Witulina, za kartoflankę.

 

materiał: Radio Biper Leśna Podlaska
tekst, zdjęcia i opracowanie: Gwalbert Krzewicki

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Share on facebook
Udostępnij
Share on twitter
Wyślij tweeta
Share on email
Wyślij e-mailem

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Czytaj więcej o:

Reklama

Artykuł sponsorowany >>

Reklama

Zobacz podobne artykuły

Reklama