Reklama

Zalesie: Moda na odblaski (galeria)

Dnia 09.10.2019 roku w naszej szkole odbył się I etap konkursu „Moda na odblaski” organizowany przez Wydział Ruchu Drogowego KWP w Lublinie oraz Kuratorium Oświaty w Lublinie. Głównym celem konkursu jest promowanie i zwiększenie bezpieczeństwa dzieci w ruchu drogowym, a także promowanie obowiązku noszenia przez dzieci elementów odblaskowych. Zadaniem każdego uczestnika konkursu było zaprojektowanie i wykonanie stroju lub innego elementu odblaskowego przyjaznego dzieciom.

Sala gimnastyczna na krótką chwilę zamieniła się w wybieg, a uczniowie niczym prawdziwi modele prezentowali własnoręcznie wykonane stroje. Uczniowie klas I-III mogli wystąpić w strojach wizytowych lub sportowych, uczniowie klas IV-VIII przygotowali stroje w stylu młodzieżowym albo karnawałowym.

Każdy strój był wyjątkowy i niepowtarzalny, a co najważniejsze, zawierał elementy odblaskowe. Uczniowie naszej szkoły kolejny raz udowodnili, że ich pomysłowość oraz kreatywność nie mają granic.

Do etapu powiatowego zakwalifikowali się następujący uczniowie:
Klasa I a
Dagmara Kaczan
Adrian Nowaszczuk
Klaudia Czmielewska

Klasa I b
Maciek Kozłowski
Hubert Lisiecki
Emilka Zuk

Klasa IV
Maja Pacyna
Agnieszka Romać

Klasa VII
Sylwia Fedoruk
Gabriela Dobrowolska

Nad prawidłowym przebiegiem konkursu czuwały panie: Anna Łukaszuk-Knigawka, Joanna Gorska oraz wychowawcy. Akcje promujące bezpieczeństwo są bardzo potrzebne, a obowiązek noszenia elementów odblaskowych dotyczy każdego pieszego, poruszającego się po zmierzchu po drodze poza obszarem zabudowanym.

materiał: gmina Zalesie
tekst: Barbara Kołodyńska
zdjęcie: ZS w Zalesiu

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on email
Email

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zobacz podobne artykuły

Reklama

Ogłoszenie społeczne

Ogłoszenie społeczne

Popularne tematy

Reklama

Popularne tagi

Może cię również zainteresować

Międzyrzec Podlaski: Mobilne miasteczko ruchu drogowego

Jak zachować się dojeżdżając do przejazdu kolejowego? Jak poruszać się rowerem po drodze oraz wiele innych zasad ruchu drogowego poznały dzieci, które w sobotę przyjechały do Parku Potockich w Międzyrzecu Podlaskim, gdzie działało mobilne miasteczko ruchu drogowego. Zajęcia prowadził sierż. szt. Piotr Grzeszyk z Zespołu Dzielnicowych Komisariatu Policji w Międzyrzecu Podlaskim.

Czytaj więcej »

Halasy: Rodzina Sportem Silna – Dziki Zachód (galeria) (aktualizacja)

Dziki Zachód – pod takim hasłem w Halasach w niedzielę 22 września 2019 r. odbyła się impreza integracyjno – rodzinna Rodzina Sportem Silna. Organizatorem wydarzenia było Stowarzyszenie Moja Gmina wraz z Publiczną Szkołą Podstawową im. H. Sienkiewicza w Halasach. Patronat nad wydarzeniem objął Wójt Gminy Krzysztof Adamowicz.

Czytaj więcej »

Reklama