Reklama

Tydzień Kodowania w Multicentrum (galeria)

Multicentrum Miejskiej Biblioteki Publicznej po raz kolejny włączyło się w europejską inicjatywę, jaką jest Tydzień Kodowania, który w tym roku odbywa się w dniach 5-20 października. Z tej właśnie okazji, w sobotę 12 października, zorganizowane zostały warsztaty pozwalające poznać podstawy programowania.

Starsza grupa uczestników wzięła udział w zajęciach dotyczących podstaw elektroniki, podczas których zaprogramować można było działanie elementów, takich jak np.: dioda LED, przycisk, brzęczyk, czujnik temperatury czy światła. Natomiast młodsze dzieci poznawały podstawy programowania z pomocą interaktywnej gry Scottie Go!, będącej połączeniem kartonowych klocków, z których układane są komendy programistyczne, oraz aplikacji, która wyświetla zadania, skanuje ułożone rozwiązania i przekształca je w ruch bohaterów gry.

Zajęcia z 12 października nie kończą udziału Multicentrum w Tygodniu Kodowania, w przyszłą sobotę (19 października) placówka zaprasza jeszcze do udziału w następujących warsztatach: Druk 3D – od projektu do wydruku (godz. 11.00-12.30) – wiek uczestników 10-15 lat

Na zajęciach uczestnicy zapoznani zostaną z podstawową wiedzą dotyczącą przygotowywania projektów trójwymiarowych modeli i poznają budowę drukarki 3D. Kodu Game Lab – tworzymy własną grę (godz. 13.00-14.30) – wiek uczestników 9-12 lat Uczestnicy zapoznani zostaną z aplikacją pozwalającą na tworzenie efektownych gier 3D, która obsługiwana może być jedynie przy użyciu myszy i nie wymaga od użytkownika posiadania wiedzy programistycznej. Na powyższe warsztaty zapisy przyjmowane są osobiście w Multicentrum lub telefonicznie pod numerem 83 341-60-17. Są jeszcze wolne miejsca.

materiał: Multicentrum Biała Podlaska
tekst : Jarosław Panasiuk Multicentrum
zdjęcia: Jarosław Panasiuk / Gwalbert Krzewicki
opracowanie: Gwalbert Krzewicki

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on email
Email

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zobacz podobne artykuły

Reklama

Ogłoszenie społeczne

Ogłoszenie społeczne

Popularne tematy

Reklama

Popularne tagi

Może cię również zainteresować

Dyskusyjny Klub Książki (zaproszenie)

Miejska Biblioteka Publiczna w Białej Podlaskiej mieszcząca się przy ul. Warszawskiej 12a, zaprasza 21 października o godz. 16, na spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki. Klubowicze będą dyskutować na temat twórczości: Wisławy Szymborskiej, Zbigniewa Herberta, Czesława Miłosza.

Czytaj więcej »

Biała Podlaska: Noc Bibliotek – Multicentrum (galeria)

Interaktywne spotkanie z nauką i techniką 5 października 2019 roku, w ramach V Ogólnopolskiej Nocy Bibliotek odbywającej się pod hasłem „Znajdźmy wspólny język”, Multicentrum Miejskiej Biblioteki Publicznej w Białej Podlaskiej zaprosiło dzieci i młodzież w wieku 9-13 lat do udziału w „Interaktywnym spotkaniu z nauką i techniką”.

Czytaj więcej »

Reklama