Reklama

Tydzień Kodowania w Multicentrum (galeria)

Multicentrum Miejskiej Biblioteki Publicznej po raz kolejny włączyło się w europejską inicjatywę, jaką jest Tydzień Kodowania, który w tym roku odbywa się w dniach 5-20 października. Z tej właśnie okazji, w sobotę 12 października, zorganizowane zostały warsztaty pozwalające poznać podstawy programowania.

Starsza grupa uczestników wzięła udział w zajęciach dotyczących podstaw elektroniki, podczas których zaprogramować można było działanie elementów, takich jak np.: dioda LED, przycisk, brzęczyk, czujnik temperatury czy światła. Natomiast młodsze dzieci poznawały podstawy programowania z pomocą interaktywnej gry Scottie Go!, będącej połączeniem kartonowych klocków, z których układane są komendy programistyczne, oraz aplikacji, która wyświetla zadania, skanuje ułożone rozwiązania i przekształca je w ruch bohaterów gry.

Zajęcia z 12 października nie kończą udziału Multicentrum w Tygodniu Kodowania, w przyszłą sobotę (19 października) placówka zaprasza jeszcze do udziału w następujących warsztatach: Druk 3D – od projektu do wydruku (godz. 11.00-12.30) – wiek uczestników 10-15 lat

Na zajęciach uczestnicy zapoznani zostaną z podstawową wiedzą dotyczącą przygotowywania projektów trójwymiarowych modeli i poznają budowę drukarki 3D. Kodu Game Lab – tworzymy własną grę (godz. 13.00-14.30) – wiek uczestników 9-12 lat Uczestnicy zapoznani zostaną z aplikacją pozwalającą na tworzenie efektownych gier 3D, która obsługiwana może być jedynie przy użyciu myszy i nie wymaga od użytkownika posiadania wiedzy programistycznej. Na powyższe warsztaty zapisy przyjmowane są osobiście w Multicentrum lub telefonicznie pod numerem 83 341-60-17. Są jeszcze wolne miejsca.

materiał: Multicentrum Biała Podlaska
tekst : Jarosław Panasiuk Multicentrum
zdjęcia: Jarosław Panasiuk / Gwalbert Krzewicki
opracowanie: Gwalbert Krzewicki

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Share on facebook
Udostępnij
Share on twitter
Wyślij tweeta
Share on email
Wyślij e-mailem

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Czytaj więcej o:

Reklama

Zobacz podobne artykuły

Reklama