Ogłoszenie

Reklama

XI Ogólnopolski Tydzień Kariery (zaproszenie)

W tym roku, już po raz jedenasty Stowarzyszenie Doradców Szkolnych i Zawodowych Rzeczypospolitej Polskiej w dniach 21 - 25 października organizuje Ogólnopolski Tydzień Kariery. Tegoroczne hasło OTK brzmi: „Pasja, profesja, powołanie”. Wydarzenie to ma na celu promowanie poradnictwa zawodowego – wspieranie edukacji, zawodu, pracy i kariery.

Filia Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Białej Podlaskiej po raz kolejny w tym czasie organizuje Dni otwarte Centrum Informacji i Planowania Kariery Zawodowej. Osoby zainteresowane, w tym młodzież szkolna, będą mogły uczestniczyć w spotkaniu z doradcą zawodowym, przedstawicielami służb mundurowych: Policji, Straży Granicznej, Straży Pożarnej i Wojskowej Komendy Uzupełnień czy uczelni wyższych z kierunków informatycznych – Państwowa Szkoła Wyższa w Białej Podlaskiej oraz Uniwersytet Przyrodniczo-Humanistyczny w Siedlcach, a także lotniczych – Lotnicza Akademia Wojskowa w Dęblinie. Podczas zajęć można będzie uzyskać informacje na temat rekrutacji i pracy w danej formacji, jak i warunkach naboru, studiowania na ww. kierunkach. Z kolei Strefa badań umożliwi uczniom zbadanie swoich predyspozycji zawodowych i zainteresowań.

21 października zaplanowana jest filmoteka młodego człowieka: Autoprezentacja w ramach której proponujemy serię 3 filmów o autoprezentacji, w których główną rolę odgrywają znakomici polscy aktorzy – Cezary Żak i Krystian Wieczorek. Dzień później (22.10) młodzież będzie miała możliwość spotkać się z przedstawicielami następujących formacji: Policji, Wojskowej Komendy Uzupełnień, Straży Granicznej i Straży Pożarnej.

23 października – „Odkryj siebie na nowo” badanie predyspozycji zawodowych umożliwiające uczniom zbadanie swoich predyspozycji zawodowych i zainteresowań. 24 października z kolei odbędzie się „Starcie gigantów – INFORMATYK kontra PILOT”, gdzie szczegółowo omówione zostaną zawody związane z komputerem (zaproszeni są przedstawiciele Państwowej Szkoły Wyższej im. Papieża Jana Pawła II w Białej Podlaskiej, Uniwersytet Przyrodniczo – Humanistyczny w Siedlcach) i zawody lotnicze (zaproszeni są przedstawiciele Lotniczej Akademii Wojskowej w Dęblinie).

W piątek 25 października odbędą się „Warsztaty wiedzy o rynku pracy” przeprowadzone przez doradców zawodowych Filii WUP w Białej Podlaskiej. Szczegółowych informacji udzielają pracownicy Centrum pod nr telefonu 83 343 45 63 oraz mailowo: [email protected] Serdecznie zapraszamy do udziału.

 

materiał: Wojewódzki Urząd Pracy w Lublinie
tekst : Aneta Doluk Doradca zawodowy Wojewódzki Urząd Pracy w Lublinie Filia w Białej Podlaskiej
opracowanie: Gwalbert Krzewicki

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Share on facebook
Udostępnij
Share on twitter
Wyślij tweeta
Share on email
Wyślij e-mailem

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz podobne artykuły

Reklama