Reklama

Kraj: Olga Tokarczuk z Literacką Nagrodą Nobla! – komentarz (film)

W związku z przyznaniem Oldze Tokarczuk Literackiej Nagrody Nobla otrzymaliśmy komentarz Bogny Wiltowskiej, członkini zarządu Stowarzyszenia Otwarte Klatki: "Olga Tokarczuk jest nie tylko wybitną pisarką, co potwierdził właśnie werdykt Akademii Szwedzkiej. To także osoba bardzo wrażliwa na los zwierząt, czemu wyraz dawała niejednokrotnie zarówno w swojej twórczości, jak i wspierając organizacje takie jak nasza. Dlatego dzisiejszy sukces cieszy nas podwójnie"

Przedstawiamy też przez Stowarzyszenie spot dotyczący futer, w którym wystąpiła Olga Tokarczuk oraz fragment jej książki „Prowadź swój pług przez kości umarłych”:

„Co to za świat? Czyjeś ciało przerobione na buty, na pulpety, na parówki, na dywan przed łóżkiem, wywar z czyichś kości do picia… Buty, kanapy, torba na ramię z czyjegoś brzucha, grzanie się cudzym futrem, zjadanie czyjegoś ciała, krojenie go na kawałki i smażenie w oleju… Czy to możliwe, że naprawdę dzieje się ta makabra, to wielkie zabijanie, okrutne, beznamiętne, mechaniczne, bez żadnych wyrzutów sumienia, bez najmniejszej refleksji”

 

materiał: Stowarzyszenie Otwarte Klatki
tekst: Anna Iżyńska Specjalistka ds. Komunikacji
zdjęcia: tvn24.pl
opracowanie: Gwalbert Krzewicki

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Share on facebook
Udostępnij
Share on twitter
Wyślij tweeta
Share on email
Wyślij e-mailem

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz podobne artykuły

Reklama