Reklama

Biała Podlaska: Jesienna wystawa grzybów na Placu Wolności (galeria)

 Dziś (10 października) na Placu Wolności w Białej Podlaskiej można było obejrzeć niecodzienną wystawę pt. "Jesienna wystawy grzybów", przygotowaną przez Powiatową Stację Sanitarno-Epidemiologiczną w Białej Podlaskiej oraz Nadleśnictwo Biała Podlaska. 

– Zorganizowaliśmy tę wystawę, aby uświadomić i wyedukować mieszkańców na temat grzybów, jakie można zbierać. Chcemy pokazać im, jakie grzyby są jadalne, a jakie są trujące. Myślimy, że takie wystawy będziemy robić cyklicznie, aby świadomość  ludzi, którzy zbierają grzyby i wiedza na temat zagrożeń i niebezpieczeństw z nimi związana wzrastała – mówi Marcin Nowik,  dyrektor Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Białej Podlaskiej.

-Wystawa cieszy się ogromnym zainteresowaniem, wszyscy z przyjemnością oglądają grzyby, które zebraliśmy na tą specjalną okazję. Niestety w tym roku grzybów jadalnych, jest jak na lekarstwo, mamy na wystawie za to dużo grzybów trujących. Warto dodać, że wystawa ta wpisuje się w obchody 100-lecia służb sanitarnych w Polsce – wyjaśnia Tomasz Bylina, Nadleśniczy Nadleśnictwa Biała Podlaska.

materiał: Biała Podlaska miasto
zdjęcia: Gwalbert Krzewicki

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Share on facebook
Udostępnij
Share on twitter
Wyślij tweeta
Share on email
Wyślij e-mailem

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz podobne artykuły

Reklama