Reklama

Biała Podlaska: Papierowa wiklina sposobem na kreatywne zajęcia w szkole (galeria)

"Odrzuć smartfon, nie pleć bzdur! Uruchom wyobraźnię! Pleć prezenty bliskim z papierowej wikliny!". Pod takim hasłem w Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 2 w Białej Podlaskiej w dniach 8-9 października odbyły się spotkania, podczas których wolontariusze z Fundacji Kreacja Magia Rąk prezentowali dzieciom kreatywne sposoby na spędzanie wolnego czasu. 

– Zwróciliśmy się do pana prezydenta Michała Litwiniuka o zgodę na zaprezentowanie dzieciom w szkole tego, co robimy na co dzień i pan prezydent bardzo przychylnie odniósł się do naszej prośby. Informacja o takich akcjach została rozesłana do wszystkich bialskich szkół. Chcemy na tych spotkaniach pokazać młodym ludziom, jak się wyplata papierową wiklinę. Jest to już bowiem udowodnione naukowo, że kiedy pracuje dziesięć palców obu rąk, to stymulujemy przysadkę, czyli wyobraźnię – wyjaśnia Marcin Lubański – prezes Fundacji Kreacja Magia Rąk.

Spotkania prowadzone były w dwóch grupach wiekowych, pierwszej w której uczestniczyli uczniowie klas IV-VIII i drugiej z dziećmi z  klas I-III. Razem w spotkaniach uczestniczyło blisko 450 dzieci. Oprócz prezentacji multimedialnej, filmów promocyjnych oraz pokazu wyplatania z papierowej wikliny na żywo, dzieci mogły uczestniczyć w loterii w której do wygrania były piękne przedmioty wykonane tą niecodzienną techniką. Na koniec spotkań znalazł się oczywiście czas na pytania i dyskusję.

Fundacja w temacie edukacji recyklingowej może poszczycić się się zdobyciem wielu nagród na arenie krajowej. Wolontariusze fundacji opracowali dotychczas blisko 300 wzorów rękodzieła. Pracują również nad kolejnymi projektami w temacie ekologii i recyklingu, także tymi o charakterze edukacyjnym. Fundacja stara się ciągle zachęcać do uczestnictwa w zajęciach i warsztatach prowadzonych przez siebie z myślą o tworzeniu przyszłych kadr, którzy będą kontynuowali działalność organizacji w przyszłości. Takie spotkania w szkołach są z pewnością bardzo dobrym sposobem do zainteresowania dzieci tematem ekologii oraz szansą na pokazanie, że wolny czas można spędzać również kreatywnie z dala od ekranów smartfonów i komputerów.

Osoby oraz bialskie szkoły zainteresowane warsztatami z wyplatania z papierowej wikliny mogą wziąć udział w naborze na zajęcia. Informacja znajduje się na stronie www: https://papierowawiklina.org.pl.

 

materiał: Biała Podlaska miasto
zdjęcia: Gwalbert Krzewicki

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on email
Email

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zobacz podobne artykuły

Reklama

Ogłoszenie społeczne

Ogłoszenie społeczne

Popularne tematy

Reklama

Popularne tagi

Może cię również zainteresować

Biała Podlaska: Policjanci też zbierają nakrętki!

Policjanci bialskiej komendy dbają na co dzień o bezpieczeństwo mieszkańców powiatu. W tym momencie włączyliśmy się trochę inaczej w tą pomoc. Odpowiedzieliśmy bowiem na zgłoszenie Fundacji Kreacja Magia Rąk z Białej Podlaskiej i włączyliśmy się w akcję zbierania nakrętek.

Czytaj więcej »

Biała Podlaska: Miejska inauguracja roku szkolnego (galeria)

2 września we wszystkich bialskich szkołach rozbrzmiały pierwsze szkolne dzwonki zwiastujące rok wytężonej nauki po dwóch miesiącach wakacyjnego odpoczynku. W Białej Podlaskiej rok szkolny 2019/2020 rozpoczęło blisko 10 tys. uczniów. Miejska inauguracja odbyła się w tym roku w Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 2.

Czytaj więcej »

Reklama