Reklama

Biała Podlaska: Inauguracja roku akademickiego 2019/2020 w AWF-ie (galeria)

8 października w Filii Akademii Wychowania Fizycznego w Białej Podlaskiej odbyła się uroczysta Inauguracja roku akademickiego 2019/2020. Co roku uroczystość jest okazją do wręczenie odznaczeń i stopni naukowych dla pracowników uczelni oraz dyplomów ukończenia studiów dla absolwentów. Dla studentów pierwszego roku Inauguracja, to również ważny moment ślubowania. 

W uroczystej inauguracji oprócz władz i pracowników uczelni uczestniczyli m.in. rektor AWF w Warszawie prof. Andrej Mastalerz, wicewojewoda lubelski Robert Gmitruczuk, prezydent Białej Podlaskiej Michał Litwiniuk, wicestarosta bialski Janusz Skólimowski oraz inni przedstawiciele władzy krajowej, samorządowej i akademickiej.

Wicewojewoda Lubelski Robert Gmitruczuk oraz rektor AWF w Warszawie prof. Andrej Mastalerz, wręczyli Krzyże Zasługi. Złoty otrzymała dr Maria Turosz; srebrny dr Anna Bochenek i dr Małgorzata Lichota; brązowy dr Wilhelm Gromisz. Medal Złoty za Długoletnią Służbę otrzymał mgr Tadeusz Makaruk; srebrny mgr Dariusz Jacek Czubak. Medal Komisji Edukacji Narodowej otrzymał Mariusz Buszta. Złotą odznakę “Za zasług dla sportu” otrzymał dr Waldemar Wiśniowski, brązową otrzymała dr Anna Bodasińska.

Stopień doktora Nauk o Kulturze Fizycznej otrzymali: Tomasz Sacewicz, Jarosław Kisiel oraz Lucyna Dołowska – Żabka.

Stopień doktora habilitowanego otrzymali: prof. Ewa Jówko, prof. Dariusz Gierczuk oraz prof. Jerzy Saczuk.

Ustanowiony z okazji 60-lecia Akademii Wychowania Fizycznego w Warszawie dla prymusa z grona absolwentów medal imienia profesora Zygmunta Gilewicza uchwałą senatu uczelni, przyznany został: mgr Oldze Wdowińskiej, mgr Magdalenie Czajka oraz mgr Joannie Szałucha.

W programie uroczystości znalazł się wykład inauguracyjny pt. „Lot człowieka na Marsa – wielka podróż
w nieznane”, który wygłosił prof. dr hab. n. med. Krzysztof Klukowski. Inaugurację wzbogacił artystycznie krótki występ akademickiego Zespołu Pieśni i Tańca „Podlasie”.

 

 

materiał: Biała Podlaska miasto
zdjęcia: Gwalbert Krzewicki

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on email
Email

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zobacz podobne artykuły

Reklama

Ogłoszenie społeczne

Ogłoszenie społeczne

Popularne tematy

Reklama

Popularne tagi

Może cię również zainteresować

Targowiska: notowania z 14 – 17 października

Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Grabanowie – ceny targowiskowe. Wisznice, Piszczac, Radzyń Podlaski, Biała Podlaska i Łuków. Przykładowe notowania: pszenica od 80 do 85 zł za tonę, jaja kurze od 40 do 80 groszy za sztukę, jabłka od 1 do 4 zł za kilogram, ziemniaki młode od 1 do 3 zł za kg, pieczarki od 4,5 do 7 zł za kilogram, miód od 24 do 35 zł za kilogram.

Czytaj więcej »

Poszukiwany: Tomasz Dołęgowski

Komenda Miejska Policji w Białej Podlaskiej na podstawie Listu Gończego sygn. IV K 381/18 z dnia 23/09/2019r. Wydanego przez Sąd Okręgowy w Lublinie;
poszukuje: Tomasza Dołęgowskiego.

Czytaj więcej »

Reklama