Reklama

Piszczac: Piłkarskie sukcesy uczniów z Zalutynia (galeria)

W dniach 2-4 października odbył się XIX Ogólnopolski Turniej Piłki Nożnej 7-osobowej Olimpiad Specjalnych, będący największym tego typu wydarzeniem w Polsce. Do Opoczna i Spały przyjechało ponad 120 piłkarzy z niepełnosprawnością intelektualną z całego kraju. Zmagania sportowców wspierało ponad 60 trenerów, lekarzy i wolontariuszy.

W zawodach wzięło udział 14 drużyn z całej Polski, a województwo lubelskie reprezentowali zawodnicy ze Specjalnego Ośrodka Szkolno – Wychowawczego w Zalutyniu: Daniel Łuciuk, Paweł Piesiak, Konrad Sosnowski, Michał Lech, Hubert Staszuk, Rafał Dejneka, Stanisław Trociewicz, Grzegorz Szkodziński, Robert Szkuta.

Drużyna prowadzona przez Tomasza Skoczenia i Arkadiusza Juźkę zdobyła złoty medal pokonując drużyny z: lubuskiego 4:1, opolskiego 3:0, mazowieckiego 2:0, kujawsko-pomorskiego 3:1, pomorskiego 8:2. W finale zespół ponownie spotkał się z reprezentacją kujawsko-pomorskiego wygrywając 4:1.To kolejny spektakularny sukces sportowców z Zalutynia, który wzbudza ogromną radość i dumę oraz daje nauczycielom pracującym w ośrodku motywację do dalszych działań na rzecz wychowanków.

materiał: Piszczac gmina
tekst zdjęcia: Agnieszka Lewkowicz / Arkadiusz Juźko
opracowanie: Gwalbert Krzewicki

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on email
Email

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zobacz podobne artykuły

Reklama

Ogłoszenie społeczne

Ogłoszenie społeczne

Popularne tematy

Reklama

Popularne tagi

Może cię również zainteresować

Targowiska: notowania z 14 – 17 października

Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Grabanowie – ceny targowiskowe. Wisznice, Piszczac, Radzyń Podlaski, Biała Podlaska i Łuków. Przykładowe notowania: pszenica od 80 do 85 zł za tonę, jaja kurze od 40 do 80 groszy za sztukę, jabłka od 1 do 4 zł za kilogram, ziemniaki młode od 1 do 3 zł za kg, pieczarki od 4,5 do 7 zł za kilogram, miód od 24 do 35 zł za kilogram.

Czytaj więcej »

Poszukiwany: Tomasz Dołęgowski

Komenda Miejska Policji w Białej Podlaskiej na podstawie Listu Gończego sygn. IV K 381/18 z dnia 23/09/2019r. Wydanego przez Sąd Okręgowy w Lublinie;
poszukuje: Tomasza Dołęgowskiego.

Czytaj więcej »

Reklama