Reklama

Biała Podlaska: Malarstwo i poezja Bogny Gniazdowskiej w Galerii Podlaskiej (galeria)

 4 października w Galerii Podlaskiej w Białej Podlaskiej odbył się wernisaż wystawy Bogny Gniazdowskiej pt. "Składam się z malarstwa".

Wystawa przedstawia dwa cykle tematyczne „Istoty” (psy i koty). Są to obrazy olejne na płótnie, pojedyncze i poliptyki. Drugi cykl tematyczny to „Rośliny” (kwiaty). Są to obrazy olejne na płótnie, w dużej mierze poliptyki, cykl gwaszy, oraz miniatury rysunkowe. Oprócz malarstwa prezentowane są wiersze dotyczące konkretnych obrazów, tematycznie związane z wystawą. Podczas wernisażu odbyło się również spotkanie autorskie z artystką w tym prezentacja multimedialna oraz recytacja jej wierszy.

***
Bogna Gniazdowska – malarka i poetka. Absolwentka Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie. Dyplom z wyróżnieniem obroniła w 1990 roku w Pracowni Malarstwa Profesora Stefana Gierowskiego i w Pracowni Problemów Plastycznych w Architekturze Profesora Ryszarda Winiarskiego. W 1991 roku była stypendystką Ministerstwa Kultury i Sztuki. Miała 23 wystawy indywidualne, oraz brała udział w ponad 50 pokazach zbiorowych w kraju i za granicą. Jest współautorką, razem z Olgą Wolniak, filmu i wideo instalacji – „Od tego nie uciekniesz” (pokazywanej w Galerii Dziekanka 1992). Zrealizowała także dla TVP (w 1994 roku), wspólnie z Moniką Graban i Radkiem Dębniakiem 3 filmy animowane -„Limeryki aliteracyjne”. Współpracowała z konkursem Artystyczna Podróż Hestii, gdzie w 2013 roku, w Warszawie, była kuratorką pierwszej wystawy indywidualnej laureatów APH – „Pokuszenia” .Bywa edukatorką sztuki, oraz pisuje teksty o sztuce. Opublikowała w wydawnictwie Convivo dwa tomiki wierszy: -“Mój wybór” w 2016 roku i „Czereśnie na klamce” w roku 2018. Mieszka w Warszawie, stara się pracować codziennie.

materiał: Biała Podlaska miasto / kultura
info: Galeria Podlaska
zdjęcia: Gwalbert Krzewicki

 

 

 

 

Wystawę będzie można oglądać do 06 listopada 2019 roku.

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on email
Email

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zobacz podobne artykuły

Reklama

Ogłoszenie społeczne

Ogłoszenie społeczne

Popularne tematy

Reklama

Popularne tagi

Może cię również zainteresować

Reklama