Reklama

Biała Podlaska: Malarstwo i poezja Bogny Gniazdowskiej w Galerii Podlaskiej (galeria)

 4 października w Galerii Podlaskiej w Białej Podlaskiej odbył się wernisaż wystawy Bogny Gniazdowskiej pt. "Składam się z malarstwa".

Wystawa przedstawia dwa cykle tematyczne „Istoty” (psy i koty). Są to obrazy olejne na płótnie, pojedyncze i poliptyki. Drugi cykl tematyczny to „Rośliny” (kwiaty). Są to obrazy olejne na płótnie, w dużej mierze poliptyki, cykl gwaszy, oraz miniatury rysunkowe. Oprócz malarstwa prezentowane są wiersze dotyczące konkretnych obrazów, tematycznie związane z wystawą. Podczas wernisażu odbyło się również spotkanie autorskie z artystką w tym prezentacja multimedialna oraz recytacja jej wierszy.

***
Bogna Gniazdowska – malarka i poetka. Absolwentka Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie. Dyplom z wyróżnieniem obroniła w 1990 roku w Pracowni Malarstwa Profesora Stefana Gierowskiego i w Pracowni Problemów Plastycznych w Architekturze Profesora Ryszarda Winiarskiego. W 1991 roku była stypendystką Ministerstwa Kultury i Sztuki. Miała 23 wystawy indywidualne, oraz brała udział w ponad 50 pokazach zbiorowych w kraju i za granicą. Jest współautorką, razem z Olgą Wolniak, filmu i wideo instalacji – „Od tego nie uciekniesz” (pokazywanej w Galerii Dziekanka 1992). Zrealizowała także dla TVP (w 1994 roku), wspólnie z Moniką Graban i Radkiem Dębniakiem 3 filmy animowane -„Limeryki aliteracyjne”. Współpracowała z konkursem Artystyczna Podróż Hestii, gdzie w 2013 roku, w Warszawie, była kuratorką pierwszej wystawy indywidualnej laureatów APH – „Pokuszenia” .Bywa edukatorką sztuki, oraz pisuje teksty o sztuce. Opublikowała w wydawnictwie Convivo dwa tomiki wierszy: -“Mój wybór” w 2016 roku i „Czereśnie na klamce” w roku 2018. Mieszka w Warszawie, stara się pracować codziennie.

materiał: Biała Podlaska miasto / kultura
info: Galeria Podlaska
zdjęcia: Gwalbert Krzewicki

 

 

 

 

Wystawę będzie można oglądać do 06 listopada 2019 roku.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Share on facebook
Udostępnij
Share on twitter
Wyślij tweeta
Share on email
Wyślij e-mailem

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Czytaj więcej o:

Reklama

Zobacz podobne artykuły

Reklama